DZIECKO w SZKOLE: dzieci, które dużo rysowały, szybciej uczą się PISANIA

2014-08-14 16:01 Katarzyna Stańczyk
Zainteresowania dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci, które dużo rysują, szybciej uczą się pisania.

Psycholodzy twierdzą, że duża ilość zajęć kreatywnych w przedszkolu przyspiesza rozwój dziecka. Maluchy, które chętnie i dużo rysują oraz kolorują, szybciej uczą się pisania.

Rysowanie to ważny etap w rozwoju dziecka. Najchętniej rysują małe dzieci, od 3. do 7. roku życia. I warto ten czas odpowiednio wykorzystać, ponieważ psycholodzy twierdzą, że dzieci, które dużo rysują, szybciej uczą się pisania.

Rysowanie uczy pisania

Rysowanie wpływa na rozwój psychomotoryczny i uczy prawidłowego trzymania długopisu. Rozwija również wyobraźnię, uczy postrzegania świata, kreślenia form i kształtów. Talent do rysowania objawia się już we wczesnych latach, dlatego warto od początku bacznie przypatrywać się postępom dziecka.

Interpretacja rysunków dziecka: rysunki dziecka a jego emocje >>

- Wystarczy kartka papieru, kolorowe flamastry i kredki, żeby naprawdę wspaniale bawić się z dzieckiem. Przy okazji można mu na przykład zaproponować, aby zamiast kropek łączyło ze sobą cyferki albo literki. To także sposób na to, by dziecko w bardzo przyjazny sposób i taki, który będzie motywował, uczyło się czy przypominało sobie lekcje - mówi agencji Newsweria Lifestyle Małgorzata Gawryluk-Dudzińska, kierownik marketingu BIC Polska.

Newseria
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE