DZIECKO w SZKOLE: dzieci, które dużo rysowały, szybciej uczą się PISANIA

Zainteresowania dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci, które dużo rysują, szybciej uczą się pisania.

Psycholodzy twierdzą, że duża ilość zajęć kreatywnych w przedszkolu przyspiesza rozwój dziecka. Maluchy, które chętnie i dużo rysują oraz kolorują, szybciej uczą się pisania.

Rysowanie to ważny etap w rozwoju dziecka. Najchętniej rysują małe dzieci, od 3. do 7. roku życia. I warto ten czas odpowiednio wykorzystać, ponieważ psycholodzy twierdzą, że dzieci, które dużo rysują, szybciej uczą się pisania.

Rysowanie uczy pisania

Rysowanie wpływa na rozwój psychomotoryczny i uczy prawidłowego trzymania długopisu. Rozwija również wyobraźnię, uczy postrzegania świata, kreślenia form i kształtów. Talent do rysowania objawia się już we wczesnych latach, dlatego warto od początku bacznie przypatrywać się postępom dziecka.

Interpretacja rysunków dziecka: rysunki dziecka a jego emocje >>

- Wystarczy kartka papieru, kolorowe flamastry i kredki, żeby naprawdę wspaniale bawić się z dzieckiem. Przy okazji można mu na przykład zaproponować, aby zamiast kropek łączyło ze sobą cyferki albo literki. To także sposób na to, by dziecko w bardzo przyjazny sposób i taki, który będzie motywował, uczyło się czy przypominało sobie lekcje - mówi agencji Newsweria Lifestyle Małgorzata Gawryluk-Dudzińska, kierownik marketingu BIC Polska.

Newseria
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE