Zabawy z dzieckiem: Figury rozwijają wyobraźnię dziecka

Zabawa w Figury zachęca dziecko do twórczego myślenia, pobudza wyobraźnię i może przynieść wiele radości nie tylko najmłodszym, ale i starszym dzieciom. Gdy dziecko bawi się w Figury, nie tylko uczy się kreatywnego myślenia, ale również rozwija się ruchowo.

Jeśli szukasz zabawy z dzieckiem, która będzie miała wszechstronny wpływ na jego rozwój, to dobrze trafiłaś. Figury są jedną z ulubionych zabaw dzieci.

Na czym polega zabawa z dzieckiem w Figury?

Na podłodze pokazujemy na przemian – raz my, raz dziecko – różne figury. Mogą być dziwne, niczego nie przedstawiać. Chodzi o to, by zachęcać dziecko do ruchu, twórczego myślenia.

Dalszym etapem może być próba nazywania tych figur, lub inna wersja – podawanie nazwy np. zwierzęcia, które dziecko ma pokazać.

Zabawa jest bardzo twórcza i angażuje dzieci w różnym wieku. Bardzo szybko dzieci zaczynają się w nią bawić już bez nas, dorosłych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE