Zabawy z dzieckiem: Figury rozwijają wyobraźnię dziecka

2008-06-25 17:11 Agnieszka Krakowiak

Zabawa w Figury zachęca dziecko do twórczego myślenia, pobudza wyobraźnię i może przynieść wiele radości nie tylko najmłodszym, ale i starszym dzieciom. Gdy dziecko bawi się w Figury, nie tylko uczy się kreatywnego myślenia, ale również rozwija się ruchowo.

Jeśli szukasz zabawy z dzieckiem, która będzie miała wszechstronny wpływ na jego rozwój, to dobrze trafiłaś. Figury są jedną z ulubionych zabaw dzieci.

Na czym polega zabawa z dzieckiem w Figury?

Na podłodze pokazujemy na przemian – raz my, raz dziecko – różne figury. Mogą być dziwne, niczego nie przedstawiać. Chodzi o to, by zachęcać dziecko do ruchu, twórczego myślenia.

Dalszym etapem może być próba nazywania tych figur, lub inna wersja – podawanie nazwy np. zwierzęcia, które dziecko ma pokazać.

Zabawa jest bardzo twórcza i angażuje dzieci w różnym wieku. Bardzo szybko dzieci zaczynają się w nią bawić już bez nas, dorosłych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19
KOMENTARZE