Jak przygotować BIURKO DLA UCZNIA?

2013-08-07 12:43

Jeśli twoje dziecko właśnie rozpoczyna naukę w szkole, potrzebne mu będzie biurko. Dziecko będzie spędzało przy biurku kilka godzin dziennie, odrabiając lekcje i ucząc się. Miejsce do nauki musi być wygodne i dobrze zorganizowane. Dowiedz się, jak przygotować biurko dla ucznia.

Biurko dla ucznia
Autor: _photos.com|photos.com Jak przygotować BIURKO DLA UCZNIA?

Jak wybrać biurko dla ucznia? Powinno mieć regulację wysokości blatu, tak by można było je dostosować do wzrostu dziecka. Dzięki temu biurko posłuży kilka-kilkanaście lat i nie będzie szkodziło kręgosłupowi dziecka. Dobrze też, by możliwe było nachylenie blatu pod kątem 16 stopni – wymusza to prawidłową postawę. Jeżeli na biurku ma stać również komputer, lepiej nie stawiać go bezpośrednio na blacie. Ograniczy to przestrzeń do pracy, poza tym utrudni zachowanie prawidłowej odległości twarzy dziecka od monitora (75 cm). Lepiej wybrać biurko z nadstawką, na której można postawić komputer. Miejsce do nauki to nie tylko biurko. Konieczne jest też miejsce do trzymania zeszytów, książek i przyborów szkolnych, tak by na blacie pozostawało tylko to, co w danej chwili jest dziecku potrzebne. Niezbędne są więc półki i szuflady w sąsiedztwie biurka ucznia. Biurko powinno stać jak najbliżej okna. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie – lampka powinna oświetlać całe biurko. Nad biurkiem zawieś korkową tablicę, na której będzie można przypiąć plan lekcji i notatki. Pod biurkiem przyda się kosz na śmieci.

Jak zrobić piórnik na biurko

Większość z nas, kiedy wspomnieniami sięgnie to czasów dzieciństwa, pamięta piórniki złożone z plastikowych lub drewnianych pojemników, złączonych w jedną całość. Taki piórnik organizował przestrzeń na biurku, można było w nim trzymać nie tylko długopisy i ołówki, ale też drobiazgi takie jak spinacze do papieru, gumkę do ścierania, itp. Zobacz jak samodzielnie możesz wykonać taki piórnik na biurko, złożony z rolek po papierze toaletowym.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza