WYPRAWKA to dopiero początek szkolnych wydatków!

2013-08-27 12:35

Choć rok szkolny jeszcze się nie zaczął, większość rodziców bardzo dotkliwie odczuło posłanie dziecka do szkoły, a to głównie za sprawą kosztów jakie się z tym wiążą: WYDATKÓW NA SZKOŁĘ.

koszty wyprawki
Autor: sxc.hu

Spis treści

  1. Wydatki na szkołę: ceny
  2. Wydatki na szkołę: nie tylko na początku roku szkolnego!

Czasy wymiany podręcznikami pomiędzy uczniami następujących po sobie klas, dawno już minęły. Teraz każdy uczeń musi mieć nowe podręczniki. Dziś wydatki na szkołę to często cała pensja rodziców. A co zrobić, kiedy w domu jest kilkoro dzieci?

Wydatki na szkołę: ceny

Same podręczniki to koszt rzędu kilkuset złotych 400-700 zł, w niektórych przypadkach dobija do 900 zł. Do tego bardzo często dochodzą jeszcze podręczniki do języków obcych, a także koszty ćwiczeń (niekiedy w ciągu roku, trzeba je dokupić). Dobrej klasy plecak (jeżeli ten z zeszłego roku się zużył), następne 100 zł (minimum), piórnik, długopisy, artykuły papiernicze 200 zł, nie wspominając już o cenach zeszytów. Te z usztywnianymi lub modnymi wzorami okładkami, to koszt około kilkunastu złotych za sztukę... A kapcie, worek, ubranie na jesień?

Wydatki na szkołę: nie tylko na początku roku szkolnego!

Koszty wyprawki szkolnej, choć zatrważające to dopiero początek! Rok szkolny przyniesie następne wydatki: wycieczki czy dodatkowe zajęcia. Rodzicom pozostaje tylko trzymać się za kieszeń!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza