Kilkanaście tysięcy laptopów dla uczniów! Rząd przeprowadzi konkurs. "By nie marnowały się w magazynie"

2024-07-10 13:50

Dyrektor biura komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji poinformował, że kilkanaście tysięcy laptopów, które zostały po programie "Laptop dla ucznia", zostanie rozdysponowanych do polskich szkół. Resort wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej planuje w tym celu przeprowadzić konkurs.

„Laptop dla ucznia” zawieszony. Rząd zapowiada nowy program
Autor: Getty Images „Laptop dla ucznia” zawieszony. Rząd zapowiada nowy program

Tysiące laptopów do rozdania. Będzie konkurs!

Marek Gieorgica, dyrektor biura komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji, poinformował biznesową redakcje tvn24.pl, że już wkrótce uczniowie otrzymają kolejne darmowe laptopy.

"Będziemy mieć możliwość rozdysponowania laptopów do szkół, tak żeby one nie marnowały się w magazynie" - wyjaśnił.

Wszystko ze względu na program Prawa i Sprawiedliwości "Laptop dla ucznia", po którym w magazynie pozostało mnóstwo nadmiarowego sprzętu.

Jak wyjaśnił Gieorgica, "źle obliczono liczbę uczniów nie uwzględniając tego, że opuszczają polski system oświaty, że mają możliwość posiadania tylko jednego laptopa sfinansowanego ze środków publicznych oraz jest dobrowolność w pozyskiwaniu laptopów przez rodziców uprawnionych uczniów".

Młodzieżowe słowa ostatnich lat - na ile je znasz?

Pytanie 1 z 20
11. "Nie słuchaj go, to boomer.". Boomer, to:

W związku z tym Ministerstwo Cyfryzacji, wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej planuje przeprowadzić konkursy na laptopy, które pozostały w magazynach.

"Ogłoszenie o konkursie zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Ministra Cyfryzacji, a w treści ogłoszenia znajdą się co najmniej następujące informacje: rodzaj podmiotów, które będą mogły ubiegać się o wsparcie; liczba laptopów będących przedmiotem konkursu; termin, miejsce i sposób składania wniosków; termin rozstrzygnięcia konkursu; kryteria oceny wniosków; wzór wniosku; wzór umowy o przekazanie laptopów; informacja o środkach odwoławczych przysługujących wnioskodawcy i warunkach, na jakich są wnoszone. Szczegóły tych konkursów opracuje MEN"

- podkreślił szef komunikacji resortu cyfryzacji.

Wybieramy imię dla dziecka. Sprawdźmy jakie imiona wybiera AI- Królowe Matki odc. 12

Które świadczenia przysługują po urodzeniu dziecka?