DARMOWY PODRĘCZNIK: elementarze już trafiają do szkół

2014-08-20 12:27

Darmowe podręczniki wkrótce trafią do szkół. - W tym roku rodzice pierwszoklasistów nie będą musieli kupować elementarza, zeszytu ćwiczeń ani podręcznika do nauki języka obcego - mówi minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Darmowy podręcznik
Autor: materiały prasowe W tym roku darmowe podręczniki otrzymają tylko pierwszoklasiści.

Spis treści

  1. Darmowe podręczniki w tym roku tylko dla pierwszoklasistów
  2. Darmowy podręcznik to okrojona wersja elementarza?

Z darmowego podręcznika zdecydowało się skorzystać 99,6 proc. szkół podstawowych w Polsce. Dotyczy on kształcenia zintegrowanego: wiedzy z języka polskiego, WOS-u, matematyki i przyrody.

Zobacz, co znalazło się w trzeciej części elementarza >>

Darmowe podręczniki w tym roku tylko dla pierwszoklasistów

- Nasz projekt darmowego podręcznika wyczerpuje wszelkie potrzeby. Nie dotyczy to oczywiście zajęć nieobowiązkowych, m.in. religii - mówił na konferencji prasowej Donald Tusk.

Pierwszoklasiści otrzymają również za darmo podręcznik do języka obcego oraz zeszyty ćwiczeń. Materiały pomocnicze, które wybiorą nauczyciele, również będą finansowane ze środków państwa.

Zobacz, ile zapłacą za podręczniki rodzice starszych uczniów >>

Darmowy podręcznik to okrojona wersja elementarza?

Darmowy podręcznik wzbudza wiele kontrowersji. Przeciwnicy zarzucają, że podręczniki rządowe niosą ze sobą ryzyko manipulacji historycznej i zmieniania ich zawartości w zależności od tego, która partia rządzi w danym okresie czasu. Nauczyciele z kolei twierdzą, że z elementarza zostały wycięte bardzo ważne materiały dydaktyczne, na których uczyły się pokolenia, m.in. czytanki czy wyklejanki. Rodzice zaś są zdezorientowani.

TVN24/x-news