E-podręczniki zdobywają polskie szkoły

2010-08-30 14:34

Wyobrażasz sobie uczniów, którzy zamiast ciężkich plecaków pełnych książek zabierają do szkoły niewielkie e-readery? To nie jest odległa przyszłość – już teraz polscy licealiści mogą skorzystać z propozycji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, zaopatrując się w pierwsze na polskim rynku e-podręczniki z numerem aprobaty MEN.

E-podręczniki zdobywają polskie szkoły
Autor: archiwum redakcji

Jeśli Twoje dziecko odrabia lekcje przy komputerze, oferta WSiP z pewnością je zaciekawi. Po co dźwigać ciężkie książki, z których na jedną lekcję potrzeba zaledwie kilku stron?

Dzięki e-podręcznikom można wydrukować fragment, który będzie omawiany na danej lekcji. Istnieje także możliwość wprowadzania notatek do treści e-książki, co ułatwia  naukę i powoduje, że łatwiej zapamiętać materiał. Przed oczami uczniów maluje się atrakcyjna wizja skompletowania podręczników na własnym laptopie, netbooku, iPadzie, iPhonie, lub iPodzie.

Powiązanie nauki z nowoczesnymi technologiami i z ulubionymi gadżetami młodzieży to strzał w dziesiątkę! E-podręczniki na pewno spodobają się również rodzicom, ponieważ nie obciążą ich kieszeni – ceny elektronicznych podręczników wahają się między 23zł a 25zł.
To pierwsze w Polsce podręczniki w wersji elektronicznej z numerem aprobaty MEN.
W portalu społecznościowym Facebook powstał poświęcony im FanPage. Pozwala bliżej poznać nową propozycję edukacyjną, a także wygrać cenne nagrody – netbooki umożliwiające korzystanie z każdego rodzaju e-booków.
Aby uzyskać szczegółowe informacje o e-podręcznikach – w jaki sposób można je kupić i jak zainstalować aplikację umożliwiającą ich wykorzystanie – odwiedź stronę WSiP oraz ich profil na Facebooku.

www.wsip.pl/epodreczniki

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza