LIBRUS: E-dziennik: czym jest elektroniczny dziennik Librus i jak się z niego korzysta?

2013-01-23 21:07

Librus, elektroniczny dziennik umożliwia dostęp do informacji o postępach i obecności dziecka w szkole przez całą dobę. Coraz więcej szkół w Polsce korzysta z librusa. Rezygnują z papierowego dziennika na rzecz e-dziennika. Jak się używa librusa i czy to rozwiązanie jest bezpieczne?

Z roku na rok trzykrotnie rośnie liczba szkół posługujących się elektronicznym dziennikiem Librus. Obecnie z e-dziennika korzysta ponad 2500 szkół. Informatyzacja polskich szkół ruszyła w 2009 roku, gdy weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, które umożliwiło rezygnację z papierowej dokumentacji ocen i obecności na lekcjach na rzecz elektronicznego dziennika.

Jak działa elektroniczny dziennik?

Rodzice dzięki e-dziennikowi mają dostęp do informacji o postępach i frekwencji ucznia przez całą dobę – wystarczy internet. Dane uczniów są w takim dzienniku bezpieczne. Dostęp do konta mają jedynie nauczyciele, rodzice i – w ograniczonym stopniu – uczeń (może sprawdzić swoje oceny i obecność, ale nie ma wglądu w wymianę informacji między nauczycielami, rodzicami i dyrekcją). Informacje są przechowywane na kilku różnych serwerach, dzięki czemu nawet w przypadku zniszczenia jednego z nich dane nie przepadną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza