Laurki na Dzień Babci i Dziadka. Wzory laurek dla babci i dziadka do druku

2024-01-12 15:13

Laurka na Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejszy upominek lub obowiązkowy dodatek do prezentu. Maluchy uwielbiają rysować je samodzielnie, ale starsze dzieci wolą gotowe wzory laurek do wydruku. Znajdziesz tu kilka propozycji laurek na dzień babci i dziadka, a także pomysły na proste laurki dla dziadków.

babcia w wnuczkiem, od którego dostała laurkę z sercem
Autor: Getty images Laurki na Dzień Babci i Dziadka. Wzory gotowe do wydruku

Laurka dla dziadków to obowiązkowy element życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka. Male dzieci chętnie rysują laurki same – serduszka, kwiatki, czasem  portrety dziadków – to obowiązkowe elementy malowanych od serca życzeń dla babci i dziadka.

Jeśli jednak dziecko wyrosło już z rysowana laurek, można pokusić się o poszukanie pięknego wzoru laurki, gotowego do wydruku.

Spis treści

  1. Laurki na Dzień Babci i Dziadka. Jaką laurkę wybrać?
  2. Proste laurki dla babci i dziadka
  3. Jak zrobić laurkę dla babci i dziadka?
  4. Laurka na dzień babci i dziadka - szablony do druku
DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku

Laurki na Dzień Babci i Dziadka. Jaką laurkę wybrać?

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka kojarzą się z kwiatami, dlatego na laurce może znaleźć się bukiet kwiatów albo jakaś piękna kompozycja kwiatowa. Na laurkę dla dziadka można wybrać rysunek z sercem – w końcu to symbol naszej miłości do niego.

Na laurce może znaleźć również się jakiś obrazek - cześć dzieci lubi malować pejzaże, inne portrety. na laurce można umieścić wizerunek babci i dziadka albo ich ukochanego kota czy psa. Miłym wspomnieniem będzie rysunek miejsca, gdzie spędzili wspólnie z wnukami wakacje.   

Czytaj również: Kartki na Dzień Babci i Dziadka. Darmowe wzory do wydruku

Bukiet kwiatów z papieru DIY - prezent od serca dla mamy

Proste laurki dla babci i dziadka

Laurka nie musi być skomplikowana. Wystarczy jeden piękny element, który sprawi, że prezent będzie niebanalny i efektowny.  Możesz znaleźć w internecie wiele sposobów na przygotowanie laurki, ale warto zaufać własnej intuicji i talentowi.

Weź czystą kartkę, złóż ją na pół i na zewnętrznej stronie narysuj coś od siebie. To twój pomysł na laurkę dla dziadków i na pewno zostanie przez nich doceniony.

Możesz też wydrukować zdjęcie (swoje, dziadków albo zdjęcie ze wspólnego spaceru) i nakleić je na arkuszu. To prosta, ale własnoręcznie zrobiona laurka, która na pewno przypadnie do gusty każdemu dziadkowi. Ważne, aby na laurce, oprócz elementów graficznych, znalazły się również życzenia. Można je umieścić na środku albo wewnątrz kartki.

Jak zrobić laurkę dla babci i dziadka?

Jeśli nie masz pomysłu na laurkę dla babci i dziadka, możesz sięgnąć po kartki na dzień babci i dziadka, które wystarczy tylko wydrukować. Znajdź kolorowa drukarkę z dobrym tuszem oraz dobry, sztywny papier – lepiej, aby był grubszy. Jeśli nie masz w domu możliwości zrobienia takiego wydruku, idź do specjalistycznego punktu usługowego.

Możesz też wydrukować laurkę dla babci i dziadka na zwykłym papierze do drukarki, a potem nakleić obrazek na złożonym na pół sztywnym arkuszu papieru czerpanego lub kolorowego brystolu. Wtedy otrzymasz okładkę oraz środek, w którym można odręcznie napisać życzenia.

Laurka na dzień babci i dziadka - szablony do druku

laurka dla babci
Autor: Getty images
Laurka dla dziadka
Autor: Getty images
laurka dla dziadków
Autor: Getty images
laurka dla dziadków
Autor: Getty images
dla babci
Autor: Getty images