Pomysł na prezent dla 11-latka. Najpopularniejsze zabawki dla 11-latków

2016-12-01 10:38

Pomysł na prezent dla 11-latka to przede wszystkim zabawka zgodna z zainteresowaniami dziecka lub ciekawe wydarzenie czy wycieczka, które pozwoli mu na zachowanie wspomnień. Na sklepowych półkach wybór gier i zabawek przeznaczonych dla wieku 11+ jest ogromny, jednak wybór tej jednej wcale nie jest łatwy. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby przypadła do gustu jedenastolatkowi. Nie macie pomysłu na prezent dla dziecka? Prezentujemy najpopularniejsze zabawki dla 11-latków!

Dziewczynka
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak przebiega rozwój 11-latka?
  2. Gadżety jako prezent dla 11-latka
  3. Gry i zabawki edukacyjne
  4. Prezent dla 11-letniego dziecka w formie ciekawego wydarzenia
  5. Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Jak przebiega rozwój 11-latka?

11-latek odważnie wkracza w okres dojrzewania. Rodzicom często się wydaje, że ich pociechy są jeszcze małymi dziećmi, ale po spokojnych latach wczesnoszkolnych, szybko zaobserwują, że mają w domu nastolatka. Pojawia się pierwszy bunt, złe zachowanie i wybuchy złości. Rodzice zostają zepchnięci na drugi plan, a najważniejsze miejsce zajmują przyjaciele i rówieśnicy.

W tym wieku u dziecka jeszcze intensywniej rozwijają się zainteresowania. 11-latek może pogłębiać hobby, które miał do tej pory, spędzając godziny na rysowaniu, graniu w piłkę czy oglądaniu książek i filmów, nawiązujących do ulubionej tematyki. Duża ilość czasu spędzanego w szkole sprawia, że pojawią się również nowe zainteresowania, często takie, które mają rówieśnicy.

Dzieci w wieku 11 lat wkraczając w okres dojrzewania intensywnie rosną, a często mogą też więcej przybierać na wadze. Warto pamiętać, że dziewczynki rozwijają się szybciej niż chłopcy, średnio o 2 lata. 11-latki są już bardzo samodzielne i często wydaje im się, że jeśli nie są już dziećmi stają się dorosłymi. Kształtują własną osobowość i potrzebują więcej autonomii. Rodzice powinni pomagać dziecku budować poczucie własnej wartości i nauczyć radzenia sobie z różnymi emocjami. Mimo, że schodzą oni na drugi plan nadal muszą być oparciem dla dziecka, dając mu poczucie własnej wartości.

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Gadżety dla dzieci
Autor: materiały prasowe
Gry dla 11-latka
Autor: materiały prasowe

Gadżety jako prezent dla 11-latka

W życiu 11-latka, który z dziecka zmienia się w nastolatka, oprócz zabawek pojawia się miejsce na różnego rodzaju gadżety. Mogą to być drobiazgi do pokoju chłopca lub dziewczynki, etui na smartfon czy tablet, kubki z zabawnymi napisami lub gadżety elektroniczne. Te ostatnie są wśród nastolatków przedmiotami, znajdującymi się na prezentowej liście must have. Smartwatche, okulary 3D czy minidrony - to najpopularniejsze zabawki nie tylko wśród nastolatków, ale i dorosłych. Decydując się na tego typu prezent musimy przygotować się na wydatek od 120 zł.

Jeśli chcemy wybrać tańszy prezent dla 11-latka z powodzeniem możemy wybrać jedno z tysięcy dostępnych na rynku etui na telefon. Taki drobiazg będzie praktycznym prezentem, a wybierając etui z motywem nawiązującym do zainteresowań dziecka mamy gwarancję, że mu się spodoba.

 Jak wybrać przezent dla dziecka? >>

Fot. LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy gra na PS4 245 zł, Multimedialny kurs gry na gitarze 40 zł, Madison New York zegarek kwarcowy 150 zł, etui na iPad z Biedronką 55 zł, Fresh 'N Rebel Głośnik Bluetooth 99 zł, Fresh 'N Rebel Słuchawki Bluetooth 229zł, Garret okulary 3D 120zł, Kubek z napisem 30 zł, Garret Smartwatch 160zł,

Gry i zabawki edukacyjne

Gry edukacyjne i planszowe są prawdziwym hitem. Odkąd planszówki wróciły do łask grają w nie dzieci, nastolatki i dorośli. Mają one ogromny wpływ na rozwój dziecka, pomagają w integracji, uczą cierpliwości, zacieśniają więzy rodzinne. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla 11-latka, który nie zrujnuje Waszej kieszeni - wybierzcie grę planszową. Podstawą przy wyborze jest kryterium wieku. Za łatwa gra szybko się znudzi, a za trudna zniechęci dziecko to takiej formy zabawy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gier planszowych, od tradycyjnych zaczynając na tematycznych kończąc. Kupując grę czy inną zabawkę edukacyjną warto wziąć pod uwagę pasję młodego człowieka. Nawiązujący do niej prezent świadczy o naszym zainteresowaniu dzieckiem i jego hobby!

Prezent dla 10-latka. Pomysł na prezent dla chłopaka i dziewczyny >>

Fot. Pan tu nie stał gra Egmont 44 zł, Clementoni zestaw edukacyjny Robot Mio 89zł, Astro Jam gra familijna 59zł, Trefl Kalambury de Luxe 58 zł, Trefl Steam Park gra familijna 110zł, Foxgames Hobbit 140zł, Lego Ninjago 160zł

Prezent dla 11-letniego dziecka w formie ciekawego wydarzenia

Kolejnym pomysłem na prezent dla jedenastolatka może być udział w ciekawym wydarzeniu, wyjście do kina lub wspólna wycieczka. Taka oryginalna forma prezentu może się wydawać kosztowana, ale wcale nie musi taka być. Bilety do kina czy do aquaparku nie będą kosztowały więcej niż zabawka dla 11-latka, a mogą sprawić wiele frajdy i zapewnić ciekawe wspomnienia, którymi nastolatek będzie miał okazję podzielić się z rodzicami i rówieśnikami.

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci