Zrób prezent córeczce - prezenty na Dzień Kobiet dla dziewczynki [POMYSŁY]

2022-03-08 8:54

Czy dziewczynki też powinny dostawać prezenty na Dzień Kobiet? Tak! W końcu to małe kobietki! Twoja córka, siostra czy chrześnica na pewno ucieszy się z prezentu. Co jej kupić z okazji Dnia Kobiet? Podpowiadamy,

Prezenty na Dzień Kobiet dla dziewczynki [POMYSŁY]
Autor: Getty images Prezenty na Dzień Kobiet dla dziewczynki [POMYSŁY]

Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynki czy nastolatki zwykle jest mniej kosztowny niż ten na urodziny czy pod choinkę. Tego dnia liczy się przede wszystkim pamięć i gest. Co kupić, by mała kobietka była zadowolona? Sprawdź nasze propozycje.

Spis treści

  1. Jaki prezent na Dzień Kobiet wybrać dla dziewczynki?
  2. Prezenty niematerialne na Dzień Kobiet

Jaki prezent na Dzień Kobiet wybrać dla dziewczynki?

Ojcowie i starsi bracia często nie mają pojęcia, jaki prezent dać córce czy siostrze - świat dziewczynki to przestrzeń, do której inni maja bardzo ograniczony dostęp, a mody i fascynacje w tym wieku zmieniają się tak szybko, że dorosłym trudno za nimi nadążyć.

Najlepiej już wcześniej przysłuchiwać się uważnie, gdy dziewczynka opowiada o tym, czym się interesuje i co jest teraz modne wśród jej rówieśników. Dzieci często otwarcie mówią o tym, co chciałyby dostać w prezencie na różne okazje, nie trzeba więc być detektywem, aby takie informacje wyłapać. Zawsze można tez po prostu zapytać samej zainteresowanej albo jej mamy - mamy zwykle wiedzą o swoich córkach najwięcej!

W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, prezentem może być na przykład gadżet z motywem ulubionego serialu czy zespołu, wymarzony instrument, najnowsza książka z serii, którą dziewczynka czytała, "dziewczyński" kosmetyk czy drobna elektronika.

Ciekawym pomysłem jest też roślina w doniczce, która będzie nie tylko cieszyła oko, ale nauczy też dziecko dbałości o przyrodę i odpowiedzialności - w końcu taką rośliną trzeba się zajmować, aby nie uschła.

Czytaj także: Córeczka tatusia, czyli o więzi między ojcem a córką

Prezenty niematerialne na Dzień Kobiet

Prezent powinien być jednak tylko dodatkiem - najważniejszy, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, jest czas spędzony razem, uwaga, obecność. To procentuje w przyszłości!

Dobrym pomysłem są zawsze różne aktywności: wyjście do kina, parku trampolin, wrotkarni, interaktywnego muzeum, oceanarium, planetarium, do teatru lalek lub po prostu do cukierni na ulubiony deser. Wszystko zależy od budżetu, dostępności tego typu rozrywek w okolicy oraz od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Czytaj także: Prezent na Dzień Kobiet - 3 pomysły na prezent do 50 zł

Wierszyki na Dzień Kobiet: poznaj nasze propozycje [PDF do pobrania]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza