Prezenty na Wielkanoc dla dzieci: propozycje podarunków od Zajączka do 50 zł

2021-02-08 10:00

Prezenty na Wielkanoc nie są w Polsce popularną tradycją, mimo to coraz częściej rodzice decydują się na kupno jakiś drobiazgów dla dzieci z okazji Wielkanocy. Sprawdź, jakie upominki do 50 zł możesz kupić swojemu malcowi.

Prezenty wielkanocne dla dzieci
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Jakich podarunków unikać na Wielkanoc?
  2. Prezenty na Wielkanoc: co warto kupić dziecku?
  3. Nasze propozycje prezentów na Wielkanoc

Kupowanie prezentów na Wielkanoc dla dzieci to tradycja która, wbrew pozorom nie przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, lecz z Niemiec. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi w Wielką Niedzielę o poranku obdarowują swoje dzieci ogromnymi papierowymi pisankami, które wypełnione są przeróżnymi dobrociami.

W Polsce ten zwyczaj jest obchodzony tylko w nielicznych regionach, ale coraz częściej rodzice decydują się na kupno drobnych prezentów na Wielkanoc dla swoich dzieci. Zobacz, co kupić niemowlakowi i kilkulatkowi na Wielkanoc za nie więcej jak 50 zł.

Jakich podarunków unikać na Wielkanoc?

Podarunki wielkanocne nie powinny być tak bogate jak te, które kupujemy bliskim na Boże Narodzenie. Święta wielkanocne to czas zadumy i przemyśleń, powinniśmy więc skupić się na aspekcie duchowym, a nie cielesnym. Najlepiej wybrać jeden mały upominek, który ucieszy dziecko lub podarować kilka ulubionych słodyczy.

Dobrą radą będzie również niekupowanie oddzielnie wielu prezentów. Lepiej będzie, jeśli cała rodzina złoży się na jeden większy.

Czytaj: Wielkanoc: zwyczaje i obrzędy, które powinno znać twoje dziecko

Dekoracje świąteczne na Wielkanoc: jakie ozdoby umieścić w mieszkaniu? [INSPIRACJE]

Prezenty na Wielkanoc: co warto kupić dziecku?

Prezent wielkanocny może być związany tematycznie ze świętami, ale może też nie różnić się od prezentu kupowanego na inną okazję. Popularne wśród rodziców i dziadków są słodycze na Wielkanoc, a więc czekoladowe zające i jajka, które robią w tym okresie furorę.

W niektórych zachodnich województwach, gdzie istnieje tradycja kupowania prezentów wielkanocnych, dzieci dostają najczęściej skromne podarunki np. figurki zwierzątek czy maskotki. Dla niemowlaków wybiera się gryzaki czy inne zabawki odpowiednie do wieku dziecka.

Czytaj: Pomysły na pisanki: 7 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE]

Ozdoby wielkanocne: jak je wykonać?

Nasze propozycje prezentów na Wielkanoc

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza