Program TV na święta. Co warto obejrzeć w Boże Narodzenie w telewizji?

2018-12-12 13:26

Poznaj program TV na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Jakie filmy i programy oferują w tym roku największe polskie telewizje? Przygotowaliśmy zestawienie świątecznych filmów, programów i bajek na całe święta.

TV
Autor: materiały prasowe

Świąteczne filmy i programy telewizyjne potrafią naładować nas świąteczną atmosferą. Większość świątecznych filmów ma edukacyjne przesłanie - pokazuje co w życiu jest naprawdę ważne, uczy empatii i przekazuje ważne wartości. Dlatego w święta warto zasiąść całą rodzina przed telewizory i obejrzeć z dziećmi wartościowy film. Specjalnie dla was przygotowaliśmy najciekawsze propozycje filmów i programów dla dzieci i dorosłych.

Spis treści:

  1. Program TV dla dzieci na Wigilię
  2. Program TV dla dzieci na Boże Narodzenie
  3. Program TV dla dzieci na drugi dzień świąt
  4. Program TV dla dorosłych na Wigilię
  5. Program TV dla dorosłych na Boże Narodzenie
  6. Program TV dla dorosłych na drugi dzień świąt

Program TV dla dzieci na Wigilię

Madagwiazdka
Autor: materiały prasowe

TVP 2

16:20 "Latający renifer" - 10 letnia Jess rozpacza po wyjeździe swojego przyjaciele. Z pomocą przychodzi jej ciotka Milie, która opowiada dziewczynce historię jej rówieśniczki, której marzenia uratował niezwykły renifer. Opowieść mimo, że skierowana do młodszej widownie spodoba się również dorosłym widzom. Bardzo pouczająca i wartościowa historia, którą warto obejrzeć.

Polsat

08:10 "Czas Simby" - córka Simby to niezwykle charakterna lwica, pewnego dnia ucieka spod opieki Timona i Pumby i spotyka Kovu - lwiątko wychowywane w nienawiści do Simby. Kiara i Kovu zakochują się w sobie i postanawiają połączyć zwaśnione rody. 

11:50 "Kung Fu Panda - Święta, święta i Po" - Po nie może doczekać się zbliżającego się Bożego Narodzenia. Według rodzinnej tradycji wraz z ojcem przygotowują świąteczną zupę, którą dzielą się z mieszkańcami wioski. Czy w tym roku uda się podtrzymać tradycję? Po jako Smoczy Wojownik musi sprostać roli gospodarza na przyjęciu świątecznym.

12:20 "Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna" Czwórka pingwinów z nowojorskiego Zoo przygotowuje się do świąt. Jeden z ptaków - Szeregowiec postanawia wybrać się do miasta, aby kupić prezent dla samotnego niedźwiedzia Teda, który spędza święta sam na swoim wybiegu. Niestety Szeregowiec popadł w mieście w tarapaty. Jego trzej koledzy ruszają mu na pomoc!

12:40 "Madagwiazdka" - Święty Mikołaj ulega wypadkowi, w wyniku którego traci pamięci. Zwierzaki, które niechcący przyczyniły się do wypadku postanawiają pomóc Mikołajowi i w jego imieniu rozdać prezenty świąteczne.

13:10 "Pada Shrek" - Shrek nie jest fanem świąt. W te dni chciałby odpocząć jednak nie chce zrobić przykrości Fionie i dzieciom. Shrek postanawia zaangażować się w świąteczne porządki. Niestety nie radzi sobie zbyt dobrze. Na szczęście z pomocą przychodzą mu przyjaciele - Osioł, Kot w Butach i Ciastek.

20:00 "Kevin sam w domu" - przez przypadek mały Kevin zostaje w święta sam w domu. Niestety nie wiedzą o tym rabusie, którzy zamierzali obrabować rodzinny dom chłopca. Kevin staje na wysokości zadania i skutecznie rozprawia się z rabusiami.

Czytaj:

Bajki świąteczne: top 10 najlepszych bajek na święta (tekst i linki do YT)

Świąteczne filmy: top 10 filmów na święta

TV 4

07:00 "Balto" - opowieść o dzielnym pół psie, pół wilku inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 1920 roku. Mieszaniec - Balto został odtrącony zarówno przez ludzi jak i zwierzęta. Jedynymi jego przyjaciółmi są gęsior Borys oraz niedźwiedzie polarne Muk i Luk. Jednak gdy w wiosce pojawia się wśród dzieci epidemia dyfterytu, a zaprzęg który ma dostarczyć leki ginie w dziczy, Balto bez zastanowienia wyrusza na pomoc.

TV Puls 

08:45 "Życzenie wigilijne Richiego Richa" - Richie - najbogatsze dziecko świata mówi, że wolałoby się nigdy nie narodzić. Niefortunnie jego słowa słyszy "machina życzeń" i przenosi chłopaka do świata, w którym nikt go nie zna, nawet jego rodzice.

13:45 "Dziewczynka z zapałkami" -  osierocona Inga musi ciężko pracować na rzecz dyrektorki sierocińca. Nawet podczas świąt Bożego Narodzenia wychowankowie okrutnej dyrektorki zostają wysłane w mróz do miasteczka, aby sprzedawać zapałki.

Inga zarobione pieniądze oddaje swojemu przyjacielowi aby mógł bezpiecznie wrócić do przytułku a sama zostaje aby dalej pracować. Inga spotyka mężczyznę, który zabiera ją do domu, w którym kiedyś mieszkała wraz z rodzicami.

18.10 "Opowieść wigilijna" - nieczuły i zgryźliwy skąpiec, który nie lub świąt zostaje nawiedzony przez trzy duchy - przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Duchy próbują pokazać Scroogowi co tak naprawdę się w życiu liczy. Opowieść wigilijna to niezwykła historia i wspaniała animacja.

Program TV dla dzieci na Boże Narodzenie

Smerfy
Autor: materiały prasowe

Polsat

07:15 "Mickey. Bajkowe święta" - Myszka Miki i Minnie opowiadają o ich pierwszej wspólnej Gwiazdce, Goofy i Max wspominają zimowe przygody i wizytę Świętego Mikołaja, a siostrzeńcy Donalda przypominają sobie jak chcieli aby Gwiazdka była codziennie i niefortunnie ich życzenie się spełniło, co pociągnęło za sobą nie małe konsekwencje.

09:10 "Kraina lodu. Przygoda Olafa" - Anna i Elsa postanowiły urządzić uroczystości świąteczne dla mieszkańców Arendelle. Gdy goście się pojawili siostry zdały sobie sprawę, że nie mają rodzinnych tradycji. Bałwan Olaf postanowił odwiedzić każdego w królestwie, by przywieźć do domu najlepsze tradycje i ocalić pierwsze Boże Narodzenie dla przyjaciół.

09:40 "Smerfy: Opowieść wigilijna" - opowieść wigilijna w smerfowym wydaniu. W roli odwiedzanego przez trzy duchy świąt niedowiarka tym razem Maruda. Czy Smerfy Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt sprawią, że Maruda uwierzy w świąteczną magię? 

TVN

13:15 "Charlie i fabryka czekolady" - Charlie Bucket wygrywa w konkursie wstęp do fabryki czekolady. Chłopiec wraz z dziadkiem i czwórką innych dzieci wyrusza na wielkie zwiedzanie fabryki czekoladowych pyszności. Okazuje się jednak, że fabryka skrywa wiele pułapek.

Program TV dla dzieci na drugi dzień świąt

Grinch
Autor: materiały prasowe

Polsat

07:55 "Artur ratuje gwiazdkę" - Święty Mikołaj w natłoku pracy nie zdąży dostarczyć prezentu jednemu chłopcu. Artur - syn Mikołaja jest bardzo zmartwiony tym faktem i postanawia uratować chłopcu święta i dostarczyć mu prezent.

TVN

10:55 "Grinch: świąt nie będzie" - kudłaty, zielony stwór, który budzi grozę wśród mieszkańców Ktosiowa postanawia zepsuć im święta Bożego Narodzenia. Kradnie wszystkie prezenty, świąteczne ozdoby i smakołyki. Nieświadomie zabiera ze sobą również małą Cindy.

14:45 "Zaplątani" - Flynn Rider, który jest młodym awanturnikiem poszukiwanym w całym królestwie postanawia ukryć się w wieży. Nie wie jednak, że zamieszkuje ją księżniczka Roszpunka. Włosy Roszpunki są niezwykle długie i mają magiczną moc. Dziewczyna wchodzi w układ z Flynnem - złodziej ma za zadanie wyprowadzić ją z wieży i pokazać jej świat.

TVN 7

12:25 "Elf" - przez przypadek mały chłopczyk trafia na biegun północny i zamieszkuje wśród elfów. Lata lecą, chłopiec rośnie i niczym nie przypomina swojej elfiej rodziny. Chłopiec nie zauważa nic dziwnego. Jednak pewnego dnia prawda wychodzi na jaw. Chłopiec nie jest elfem! Postanawia odnaleźć swojego prawdziwego ojca. W tym celu wybiera się do Nowego Jorku. Przy okazji postanawia przypomnieć ludziom jak ważne są święta Bożego Narodzenia.

Program TV dla dorosłych na Wigilię

Nietykalni
Autor: materiały prasowe

TVP

17:30 "Wśród nocnej ciszy" - kolędy Telewizji Polskiej i Radia Plus z Archikatedry Oliwskiej - najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

20:30 "Jaka Wigilia, taki cały rok" - koncert kolęd i pastorałek z Czerwińska nad Wisłą - koncert kolęd z udziałem pary prezydenckiej.

TVP 2

20:10 "Nietykalni" -  senegalski imigrant, mieszkający na przedmieściach Paryża wychodzi z więzienia. Aby otrzymać zasiłek musi przejść kilka rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Trafia do sparaliżowanego milionera i podejmuje pracę. Z czasem między zgorzkniałym bogaczem, a jego opiekunem z kryminalną przeszłością rodzi się przyjaźń.

23:45 "Uwierz w święta" - kilka dni przed świętami Riley dostaje posadę asystentki Williama Younga w fabryce zabawek. Mężczyzna oznajmia asystentce, że nienawidzi świąt. Kobieta postanawia zrobić wszystko, aby jej przełożony pokochał te wyjątkowe dni.

Polsat

W godzinach 13:45 - 18:50 - telewizja Polsat będzie emitowała koncerty kolęd z różnych miejsc w Polsce (Kraków, Jasna Góra, Święta Lipka).

TVN 

17:05 "Narodziny" - film przedstawiający historię wędrówki Maryi i Józefa oraz narodzenia Jezusa.

TVN 7

21:55 "Kiedy aniołowie śpiewają" - Michael Walker kiedyś uwielbiał święta, ale od czasu tragicznego wypadku stracił radość z Gwiazdki. Pewnego dnia postanawia kupić dom w atrakcyjnej cenie. Jednak budynek znajduje się w okolicy słynącej z najpiękniejszych świątecznych dekoracji. Michael, aby żyć w zgodzie z sąsiadami musi zmierzyć się z demonami przeszłości.

Program TV dla dorosłych na Boże Narodzenie

To właśnie miłość
Autor: materiały prasowe

Polsat

20:05 "Titanic" - historia miłości 17 letniej Rose i obieżyświata Jacka Dawsona, którą przerywa tragiczna katastrofa potężnego statku. Niezwykle wzruszająca historia przedstawiająca jedną z tragiczniejszych katastrof w transporcie morskim.

TVN

20:00 "Listy do M.2" - historia Doris i Mikołaja, Kariny i Szczepana, Małgorzaty i Wojtka oraz kilku innych bohaterów z pierwszej części "Listów do M", która przedstawia dalsze perypetie par.

22:15 "To właśnie miłość" - dziesięć historii miłosnych, które rozgrywają się w Londynie przed świętami Bożego Narodzenia. Historie dotyczą różnych osób, w różnym wieku. Święta pomagają parom przezwyciężyć trudności.

TVN 7

20:00 "Dziennik Bridget Jones" - zabawne perypetie 32 letniej Bridget, która boryka się z nadwagą i uzależnieniem od papierosów. W związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem kobieta ma wiele postanowień - zrzucić kilka kilogramów, ograniczyć palenie i  alkohol, a także... przestać fantazjować na temat swojego szefa.

Program TV dla dorosłych na drugi dzień świąt

Holiday
Autor: materiały prasowe

Polsat

12:10 "Dirty Dancing" - kultowy film przedstawiający historie dziewczyny z bogatego domu i przystojnego tancerza Johnny'ego Castle'a. Dziewczyna wraz z rodzicami i siostrą przebywa w ośrodku wakacyjnym. Znudzona szuka sposobu na spędzanie czasu. Dziewczyna pod okiem Johnny'ego rozpoczyna lekcje tańca aby wraz z nim wystąpić w konkursie tanecznym.

TVN 7 

20:00 "Bridget Jones - w pogoni za rozumem" - kontynuacja perypetii zabawnej Bridget. Tym razem kobieta jest w związku z Darcym, ale niszczy ten związek chorą zazdrością. Kobieta postanawia związać się z byłym chłopakiem, Danielem. Razem wyjeżdżają do Tajlandii, gdzie Bridget trafia do więzienia.

TV Puls

17:30 "Holiday" - dwie kobiety, którym nie powodzi się w miłości poznają się w internecie i postanawiają zamienić się domami na święta. Zamiana zmienia życie obu kobiet.

Jak dobrze znasz "Kevina samego w domu"?

Pytanie 1 z 10
Dokąd rodzina McCallisterów wybiera się na Boże Narodzenie?