Przyjęcie urodzinowe dla dzieci: pomysły na przekąski na imprezę urodzinową

2021-10-21 10:11

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci zawsze budzą u nich wielkie emocje. Rodzice też mają dylematy związane z organizacją, a zwłaszcza z przekąskami na urodziny dziecka. Co podać na przyjęciu urodzinowym, by nie rozczarować dzieci, którym takie imprezy nieodłącznie kojarzą się ze słodyczami?

kogo zaprosić na urodziny
Autor: thinkstockphotos.com To, kogo zaprosimy na dziecięce przyjęcie urodzinowe zależy od tego, gdzie urządzamy taką imprezę.

Dobre przekąski na przyjęciu urodzinowym dla dziecka jest tak samo ważne jak zabawa. Zbyt wiele słodyczy może niezdrowo pobudzić dzieci, a następnie sprawi że będą one ociężałe i senne. Przesłodzenie w połączeniu z intensywną zabawą grozi również mdłościami i dolegliwościami, które mogą zepsuć przyjęcie.

Oczywiście nie musimy całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale częściowo możemy je zastąpić przekąskami, które będą nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ważne by menu było zróżnicowane pod względem smaków tak, by każdy znalazł coś dla siebie. 

Dziecięce menu powinno być skomponowane szczególnie starannie i podane tak fantazyjnie, by zachęcało do jedzenia nawet największego niejadka. Jakie przekąski podać na przyjęciu urodzinowym? Zajrzyj do naszej galerii!

Dobrze wiedzieć

Planując przyjęcie urodzinowe powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne możliwości, liczbę dzieci, czas trwania przyjęcia a także to czy wśród gości będą alergicy. Wiedząc czy i na co uczuleni są goście możemy zadbać o to, by przekąski dla nich były bezpieczne.

Bez względu na to co postanowimy podać do jedzenia, pamiętajmy że sposób podania w przypadku dzieci odgrywa kluczowa rolę. Kolorowe naczynia i jedzenie sprawią, że dzieci będą jadły z apetytem i wspominały przyjęcie z uśmiechem.

Czytaj również: Pomysły na fajne zabawy dla przedszkolaków w domu 

Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Zaproszenie na urodziny: zaproszenia urodzinowe do druku [PDF]

Jak przygotować przyjęcie dla dzieci w domu?