Sesja na roczek - jak przygotować dziecko?

2021-04-20 8:51

Sesja na roczek w studiu fotograficznym lub w plenerze to piękna pamiątka na całe życie. Jak wybrać dobrego fotografa, który wykona ją sprawnie i profesjonalnie? Jak przygotować dziecko do sesji na roczek? Odpowiedzi na te pytania szukaj w naszym poradniku.

Sesja na roczek może być super zabawą dla całej rodziny i piękną pamiątką na lata pod warunkiem, że się do niej dobrze przygotujemy. Musimy w pierwszej kolejności wybrać dobrą pracownię fotograficzną, która ma duże doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Następnie zadbać o dobry humor naszego szkraba podczas sesji, a także samemu przygotować się do sesji.

Spis treści

  1. Sesja na roczek - jak wybrać dobrego fotografa?
  2. Przygotowanie dziecka do sesji na roczek
  3. Sesja na roczek - co powinien przygotować do niej rodzic?
  4. Sesja na roczek - idealny pomysł na prezent

Sesja na roczek - jak wybrać dobrego fotografa?

W ostatnich latach bardzo wielu fotografów zaczęło się zajmować sesjami dziecięcymi. Oferta rynkowa sesji na roczek jest bardzo szeroka - co nie ułatwia, wbrew pozorom, naszego wyboru. Po czym poznać, że wybrany przez nas fotograf zna się na ty, co robi? Weź pod uwagę następujące kryteria:

  • ma szerokie portfolio sesji na roczek,
  • dzieci na jego zdjęciach są radosne i wyglądają na swobodne,
  • jest elastyczny czasowo,
  • jego aranżacje planu zdjęciowego podobają nam się,
  • ma dobre podejście do małych dzieci,
  • rozumie ich potrzeby.

Wszystkie te rzeczy będziesz w stanie ocenić już po rozmowie telefonicznej z nim, przeglądzie jego strony internetowej oraz jego kanałów w mediach społecznościowych. Bardzo dobrym źródłem wiedzy są też opinie innych rodziców, którzy korzystali z usług wybranego fotografika. Gdzie ich szukać? Przede wszystkim na rodzicielskich  grupach Facebookowych - lokalnych i ogólnopolskich, ale także w opiniach na temat danej firmy w Google Maps.

Polecamy: Zabawki dla rocznego dziecka. Pomysł na prezent na roczek

Przygotowanie dziecka do sesji na roczek

Aby dziecko dobrze czuło się na planie zdjęciowym, do nas rodziców należy zadanie, aby dobrze je do tego przygotować. Roczniak to już dziecko, które dużo rozumie, dlatego warto wcześniej uprzedzić je o planowanej sesji zdjęciowej. Niech temat sesji przewija się w zabawie, w rozmowach z domownikami. Dziecko dzięki temu osłucha się z nowymi słowami związanymi z tym tematem i będzie miało świadomość, że niedługo będzie uczestniczyło w czymś fajnym i miłym.

W dniu sesji naszego dziecka kluczową sprawą jest to, aby przyjechać z dzieckiem do studia po jego drzemce. Aby zdjęcia wyszły udane, a nasze dziecko nie marudziło w trakcie ich wykonywania, malec musi być dobrze wyspany.

W dniu sesji należy utrzymać codzienne rytuały i przestrzegać stałej pory drzemki. Nie wybudzajmy dziecka, niech obudzi się samo.

Polecamy: Zaproszenie na urodziny: zaproszenia urodzinowe do druku [PDF]

Wchodząc do studia, dajmy dziecku czas na zapoznanie się z otoczeniem oraz nowymi osobami. Dobrze jest zabrać ze sobą ulubioną zabawkę maluszka, która nie tylko go uspokoi, ale będzie też świetnym rekwizytem do sesji.

Sesja na roczek - co powinien przygotować do niej rodzic?

Wbrew pozorom rodzice również powinni przygotować się do zdjęć. Przede wszystkim przed sesją warto omówić z fotografem kolorystykę i rodzaj ubrań, które będą najlepiej prezentowały się na planowanej scenerii zdjęć.

Jeśli studio nie udostępnia strojów dla dzieci (większość to robi) należy w pierwszej kolejności zadbać o stylizację naszego jubilata.

Dobrze jest wziąć sobie na ten dzień urlop i na spokojnie, dostosowując się tylko do harmonogramu dnia dziecka, wykonać sesję.

Przed sesją ustalcie z fotografem długość trwania sesji oraz jej przebieg. Idealnie jeśli spotkanie w studio będzie trwało maksymalnie 30-40 minut.

Jeśli planujecie sesję na roczek z prawdziwym tortem, tort do studia musicie dostarczyć we własnym zakresie.

Polecamy: Pomysły na prezenty dla rocznego dziecka. Zabawki dla chłopca i dziewczynki

Sesja na roczek - idealny pomysł na prezent

Coraz więcej pracowni fotograficznych oferuje vouchery na swoje usługi - również na sesje na roczek. To świetny pomysł, by podarować go w prezencie dziecku np. od dziadków lub od chrzestnych.

Polecamy: Przestymulowanie – jak nadmiar bodźców wpływa na zachowanie niemowląt?

M jak mama - Pierwsza książeczka dla dziecka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza