Słodycze na Wielkanoc: które pyszności wybrać? [GALERIA]

2020-03-04 13:11

Słodycze na Wielkanoc, czyli czekoladowe jajka i zajączki są chętnie kupowane przez rodziców. Półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju słodyczy w wersji wielkanocnej. Sprawdź, jakie łakocie są teraz najpopularniejsze.

Słodycze na Wielkanoc
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Skąd wzięła się ta tradycja dawania słodyczy na Wielkanoc?
  2. Które słodycze są najbardziej popularne na Wielkanoc?
  3. Zobacz, najsmaczniejsze słodycze na Wielkanoc

Słodycze na Wielkanoc to najpopularniejsze prezenty wielkanocne. Zwyczaj obchodzenia "zajączka" wielkanocnego przyszedł do nas z Zachodu. Tradycja ta cieszy się największą popularnością w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, na Śląsku oraz w Wielkopolsce.

Skąd wzięła się ta tradycja dawania słodyczy na Wielkanoc?

Tradycja zajączka wielkanocnego przybyła do Polski z Niemiec. Nie jest bardzo popularna w całym naszym kraju, ale kilka województw co roku pielęgnuje tę tradycję.

Zajączek "dający" prezenty jest odpowiednikiem św. Mikołaja i zaraz po nim jest ulubioną postacią wszystkich dzieci. Co roku w niedzielny poranek przynosi grzecznym pociechom słodycze na Wielkanoc oraz małe zabawki.

Od niedawna wprowadzono również pewną zabawę, która jest bardzo popularna za granicą. Gra nosi nazwę "egg hunt" i polega na odszukaniu swoich łakoci wielkanocnych w ogrodzie lub w mieszkaniu. Rodzice wcześniej umieszczają wszystkie prezenty i słodycze w ciekawych miejscach, tak, aby najmłodsi mogli łatwo je znaleźć.

Czytaj:  Prezenty na Wielkanoc: propozycje podarunków do 50 zł dla dzieci [GALERIA] >>

Wielkanoc: zwyczaje i obrzędy, które powinno znać twoje dziecko

Które słodycze są najbardziej popularne na Wielkanoc?

Najbardziej popularne ze słodyczy na Wielkanoc są oczywiście zajączki wykonane z czekolady. Cieszą się ogromnym uznaniem, szczególnie te, które mogą stanowić dekoracje np. na stole.

Kolejnym rozchwytywanym łakociem są mini jajeczka z czekolady. Mają zazwyczaj nadzienia o różnych smakach, np. truskawkowym, cytrynowym czy czekoladowym.

W okresie przedświątecznym półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju słodyczy na Wielkanoc. Wszystkie te najbardziej popularne znajdziesz w każdym większym markecie.

Jeśli zależy ci na bardziej oryginalnych łakociach lub chcesz zakupić większą ilość dla całej rodziny, możesz zdecydować się na zakupy on-line. W sieci wydasz dużo mniej pieniędzy, a także zdobędziesz niepowtarzalne słodycze, które zachwycą wszystkie dzieci oraz dorosłych.

Czytaj: Wielkanocne ciasta: poznaj 5 słodkich przepisów!

Zobacz, najsmaczniejsze słodycze na Wielkanoc