Spędźcie rodzinne ŚWIĘTA Bożego Narodzenia poza DOMEM

2014-10-14 22:44

Wyjazd na święta Bożego Narodzenia to świetny pomysł na spędzenie ich z rodziną. Dzięki temu unikniecie męczących przygotowań do Gwiazdki, a zamiast tego spędzicie wartościowy czas z najbliższymi. Oto kilka pomysłów na świąteczny wypad z rodziną.

te swieta beda inne wyjatkowe zrob postanowienie i realizuj je
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Święta Bożego Narodzenia w Polsce
  2. Święta Bożego Narodzenia za granicą

Gorączkowe poszukiwania prezentów, generalne sprzątanie mieszkania, przygotowywanie dwunastu potraw, ozdabianie choinki… Jeśli ze zgrozą myślisz o świątecznych przygotowaniach, a zamiast tego marzy ci się odpoczynek i spędzenie miłych chwil z partnerem i dziećmi, pomyśl o wyjeździe na święta Bożego Narodzenia.

BOŻE NARODZENIE na świecie: jakie świąteczne atrakcje czekają na dzieci w innych krajach >>

Święta Bożego Narodzenia w Polsce

Dla tych, którzy nie chcieliby stracić nic ze świątecznej atmosfery, najlepsze będą święta w Polsce. Najbardziej oczywistym kierunkiem wyjazdu na święta są oczywiście góry, dające okazję do szaleństw na śniegu, jazdy na nartach i podziwiania ośnieżonych szczytów. Można też jechać na Mazury lub nad morze, gdzie będzie okazja do odpoczynku w ciszy i spokoju, spacerów nad wodą czy lepienia bałwana. Na pewno nie będziecie się nudzić, zwłaszcza że większość hoteli ma w ofercie opiekę niani, zajęcia fitness, basen, saunę, siłownię, a także zabiegi spa. Oto kilka propozycji:

  • Hotel Czarny Potok w Krynicy-Zdroju – pakiet bożonarodzeniowy obejmuje m.in. kolację wigilijną, codziennie zupę dla dzieci o 12.30 (prócz obiadokolacji), zajęcia i animacje świąteczne, spotkanie z Mikołajem, występy muzyczne, kulig, a dla rodziców spektakl teatralny i wieczór kabaretowy.
  • Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie na Mazurach – w programie: tradycyjna kolacja wigilijna z Mikołajem i kolędami, warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, wypiekanie pierniczków, ubieranie choinki, baśniowy spektakl teatralny, pasterkę w drewnianym barokowym kościele, program fitness dla dzieci i dorosłych.
  • Gospoda pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie na Mazurach – oferta obejmuje: uroczystą Wigilię z Mikołajem, pasterkę w XVI-wiecznym kościele, pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki, rodzinne śpiewanie kolęd, zimowe atrakcje, m.in. kuligi, skutery śnieżne, narty biegowe, łyżwy, zimowy nordic walking.
  • Hotel Zamek Gniew – proponuje tradycyjną wieczerzę wigilijną z Mikołajem i kolędami, wspólne robienie ozdób świątecznych i ubieranie choinki, przygotowanie potraw świątecznych, pasterkę, widowisko multimedialne „Spotkanie z duchami”, nocny spacer z pochodniami po zamku, kulig, strzelanie z kuszy i łuku na zamkowej strzelnicy, wędrówkę po warsztatach dawnych rzemieślników.
  • Best Western Hotel Żubrówka w Białowieży – w pakiecie: kolacja wigilijna z Mikołajem i kolędowaniem, dekorowanie bombek choinkowych, recital kolęd, spacer po Parku Pałacowym lub Obszarze Ochrony Ścisłej BPN z przewodnikiem, wycieczka z przewodnikiem do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, biesiada przy ognisku w Puszczy Białowieskiej, pieczenie dzika, kulig, kompleks basenów, grota solna, całodzienna opieka animatorów.

Życzenia na Boże Narodzenie: najpiękniejsze! >>

Święta Bożego Narodzenia za granicą

Jeśli chcecie odmiany od tradycyjnej świątecznej atmosfery, ze śniegiem i choinką, rozważcie wyjazd w ciepłe rejony. Wakacje w środku zimy, opalanie i kąpiele w ciepłym morzu to pomysł na niezapomniany wyjazd. Ale warto też wyjechać w nieco cieplejsze rejony, w których nie panują o tej porze roku upały, za to jest nieco mniej tłoczno niż latem. Dobre kierunki na taki wypad to: Tunezja, Maroko, Turcja, Hiszpania.

Mjakmama24.pl