Spędźcie rodzinne ŚWIĘTA Bożego Narodzenia poza DOMEM

2014-10-14 22:44

Wyjazd na święta Bożego Narodzenia to świetny pomysł na spędzenie ich z rodziną. Dzięki temu unikniecie męczących przygotowań do Gwiazdki, a zamiast tego spędzicie wartościowy czas z najbliższymi. Oto kilka pomysłów na świąteczny wypad z rodziną.

te swieta beda inne wyjatkowe zrob postanowienie i realizuj je
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Święta Bożego Narodzenia w Polsce
  2. Święta Bożego Narodzenia za granicą

Gorączkowe poszukiwania prezentów, generalne sprzątanie mieszkania, przygotowywanie dwunastu potraw, ozdabianie choinki… Jeśli ze zgrozą myślisz o świątecznych przygotowaniach, a zamiast tego marzy ci się odpoczynek i spędzenie miłych chwil z partnerem i dziećmi, pomyśl o wyjeździe na święta Bożego Narodzenia.

BOŻE NARODZENIE na świecie: jakie świąteczne atrakcje czekają na dzieci w innych krajach >>

Święta Bożego Narodzenia w Polsce

Dla tych, którzy nie chcieliby stracić nic ze świątecznej atmosfery, najlepsze będą święta w Polsce. Najbardziej oczywistym kierunkiem wyjazdu na święta są oczywiście góry, dające okazję do szaleństw na śniegu, jazdy na nartach i podziwiania ośnieżonych szczytów. Można też jechać na Mazury lub nad morze, gdzie będzie okazja do odpoczynku w ciszy i spokoju, spacerów nad wodą czy lepienia bałwana. Na pewno nie będziecie się nudzić, zwłaszcza że większość hoteli ma w ofercie opiekę niani, zajęcia fitness, basen, saunę, siłownię, a także zabiegi spa. Oto kilka propozycji:

  • Hotel Czarny Potok w Krynicy-Zdroju – pakiet bożonarodzeniowy obejmuje m.in. kolację wigilijną, codziennie zupę dla dzieci o 12.30 (prócz obiadokolacji), zajęcia i animacje świąteczne, spotkanie z Mikołajem, występy muzyczne, kulig, a dla rodziców spektakl teatralny i wieczór kabaretowy.
  • Hotel Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie na Mazurach – w programie: tradycyjna kolacja wigilijna z Mikołajem i kolędami, warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, wypiekanie pierniczków, ubieranie choinki, baśniowy spektakl teatralny, pasterkę w drewnianym barokowym kościele, program fitness dla dzieci i dorosłych.
  • Gospoda pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie na Mazurach – oferta obejmuje: uroczystą Wigilię z Mikołajem, pasterkę w XVI-wiecznym kościele, pieczenie ciasteczek, ubieranie choinki, rodzinne śpiewanie kolęd, zimowe atrakcje, m.in. kuligi, skutery śnieżne, narty biegowe, łyżwy, zimowy nordic walking.
  • Hotel Zamek Gniew – proponuje tradycyjną wieczerzę wigilijną z Mikołajem i kolędami, wspólne robienie ozdób świątecznych i ubieranie choinki, przygotowanie potraw świątecznych, pasterkę, widowisko multimedialne „Spotkanie z duchami”, nocny spacer z pochodniami po zamku, kulig, strzelanie z kuszy i łuku na zamkowej strzelnicy, wędrówkę po warsztatach dawnych rzemieślników.
  • Best Western Hotel Żubrówka w Białowieży – w pakiecie: kolacja wigilijna z Mikołajem i kolędowaniem, dekorowanie bombek choinkowych, recital kolęd, spacer po Parku Pałacowym lub Obszarze Ochrony Ścisłej BPN z przewodnikiem, wycieczka z przewodnikiem do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, biesiada przy ognisku w Puszczy Białowieskiej, pieczenie dzika, kulig, kompleks basenów, grota solna, całodzienna opieka animatorów.

Życzenia na Boże Narodzenie: najpiękniejsze! >>

Święta Bożego Narodzenia za granicą

Jeśli chcecie odmiany od tradycyjnej świątecznej atmosfery, ze śniegiem i choinką, rozważcie wyjazd w ciepłe rejony. Wakacje w środku zimy, opalanie i kąpiele w ciepłym morzu to pomysł na niezapomniany wyjazd. Ale warto też wyjechać w nieco cieplejsze rejony, w których nie panują o tej porze roku upały, za to jest nieco mniej tłoczno niż latem. Dobre kierunki na taki wypad to: Tunezja, Maroko, Turcja, Hiszpania.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza