Sylwester: czy można wynająć nianię do dziecka na jedną noc?

2014-12-30 11:38

Jak spędzić wspaniały wieczór we dwoje i jednocześnie mieć pewność, że dziecko jest pod dobrą opieką? Wynająć nianię! Dowiedz się, czy wynajęcie niani na jedną noc jest możliwe.

sylwester niania
Autor: GettyImages

Spis treści

  1. Niania do dziecka na jedną noc - czy to możliwe
  2. Niania zadba, by dziecko się nie nudziło
  3. Wiek dziecka nie ma znaczenia

Wyjście na kolację, spotkanie w gronie znajomych, sylwestra czy karnawałową imprezę nie muszą być poza zasięgiem młodych rodziców. Nawet, jeśli babcia lub ciocia, która zazwyczaj zajmowała się maluchem, nagle nie może zostać z nim podczas nieobecności mamy i taty. Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest opiekunka na godziny - niania, która zapewni opiekę na wysokim poziomie, bez względu na wiek dziecka.

Czytaj: GUWERNANTKI: dwujęzyczne nianie wracają do łask! >>

Sylwester w domu: pomysły na dobrą zabawę bez wychodzenia na wielki bal

Niania do dziecka na jedną noc - czy to możliwe

Obecnie na rynku dostępne są agencje, które oferują pomoc niani zawsze, gdy rodzice potrzebują natychmiastowej opieki do swojego dziecka. Niania kompleksowo zajmie się maluchem podczas nieobecności rodziców, przygotuje kolację, pobawi się z dzieckiem i ułoży je do snu.

- Zawodowe nianie to osoby z odpowiednimi kwalifikacjami do opieki nad dziećmi. Mają wykształcenie pedagogiczne, odpowiednie doświadczenie oraz znajomość zasad bezpiecznej opieki – mówi Natalia Godlewska, Dyrektor ds. Rozwoju firmy Baby&Care i dodaje - Rodzice mogą więc być spokojni, że ich pociechy są we właściwych rękach.

Czytaj:  NIANIA dla dziecka: czy NAGRYWANIE NIANI lub wychowawczyni to dobry pomysł? >>

Niania zadba, by dziecko się nie nudziło

Wychodząc z domu rodzice chcą, żeby ich dziecko także spędziło czas wyjątkowo. Dlatego zanim niania ułoży malucha do snu, przygotuje mu atrakcje i zadba o to, by dziecko się nie nudziło. - Profesjonalne opiekunki, to osoby, które najczęściej mają doświadczenie w organizacji kącików zabaw, klubów dziecięcych lub innych form animacji.

Wiedzą, jakie gry są lubiane przez maluchy, umieją dopasować zabawę do wieku dziecka i sprawić by czas spędzony bez mamy i taty, był dla niego miłym wspomnieniem – wyjaśnia Natalia Godlewska.

Czytaj: Menu na sylwestra: poznaj 5 pysznych przepisów!

Pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

Wiek dziecka nie ma znaczenia

Profesjonalne agencje, posiadające odpowiedni personel zapewniają opiekę, niezależnie od wieku dziecka. – Bywa, że rodzice, zwłaszcza tych najmłodszych dzieci, mają opory przed pozostawieniem pociechy na całą noc pod okiem opiekunki. Zupełnie niepotrzebnie, bo korzystając z profesjonalnej niani rodzice mogą mieć pewność, że ich maluch jest pod właściwą opieką i dobrze się bawi.

Zawodowe nianie mają wykształcenie pedagogiczne, więc szybko umieją nawiązać kontakt z dzieckiem i sprawić, by czuło się swobodnie – tłumaczy Natalia Godlewska. - Często delegujemy nasze opiekunki także do najmłodszych dzieci, niemowląt, noworodków, a nawet wcześniaków. Zazwyczaj są to położne z wieloletnim doświadczeniem, które na co dzień zajmują się takimi maluchami – dodaje.

Obecnie rynek opiekuńczy daje rodzicom wiele możliwości. Godzinowa opieka profesjonalnej niani, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą spędzić noc poza domem, spokojni, że ich pociecha jest w dobrych rękach.

Agencja Baby&Care

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza