Urodziny dziecka. Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe, w domu czy na sali zabaw?

2021-10-21 9:11

Urodziny dziecka to bardzo ważna uroczystość dla maluchów. Niecierpliwie czekają na nią przez cały rok. Dobrze jest więc zorganizować takie przyjęcie urodzinowe, które spełni marzenia naszej pociechy i pozwoli jej jeszcze długo cieszyć się wspomnieniami fantastycznej zabawy. Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

jak zorganizowac urodziny dla dziecka
Autor: _photos.com

Jak zorganizować urodziny dziecka? Najprościej i najtaniej jest zorganizować domowe przyjęcie urodzinowe. A jednak wyprawienie takiej imprezy nie należy do najłatwiejszych, bo to po naszej stronie leży odpowiedzialność za dobrą zabawę.

Podstawą są goście. Pozwólmy dziecku zadecydować, kogo chce zaprosić na swoją imprezę urodzinową, nawet jeśli wiązałoby się to z urządzaniem dwóch przyjęć – dla rodziny i znajomych z dziećmi. Jeśli nasza pociecha będzie mięć lubiane przez siebie towarzystwo, w dużej mierze sama zadba o dobrą zabawę. Warto jednak jej w tym trochę pomóc. Oto poradnik, jak zorganizować urodziny dziecka.

Czytaj również: Pomysł na prezent: Zabawki dla chłopców

Pomysł na prezent: Zabawki dla dziewczynek

Spis treści

 1. Motyw przewodni urodzin dziecka
 2. Zabawy dla dzieci na urodziny w domu
 3. Urodziny dziecka w domu - plusy i minusy
 4. Urodziny dziecka w sali zabaw
 5. Plusy i minusy organizowania przyjęcia urodzinowego w sali zabaw
Jak przygotować przyjęcie dla dzieci w domu?

Motyw przewodni urodzin dziecka

Najlepiej wymyślić motyw przewodni urodzin dziecka np. w cyrku, w zoo, w stylu piratów, w epoce dinozaurów, na obcej planecie lub w świecie księżniczek. Pomysłów jest tysiące, trzeba tu wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka.

Ozdoby, dekoracje, zastawa dla dzieci, a nawet przekąski na urodziny powinny nawiązywać do danego motywu. Można też przebrać dziecko w pasujący strój np. pirata lub księżniczki i zasugerować takie przebranie gościom w zaproszeniach.

Zabawy dla dzieci na urodziny w domu

Istotne na urodzinach jest aktywizowanie dzieci zachęcanie do wspólnej zabawy. Jeśli brakuje nam pomysłów, warto zajrzeć do internetu lub książek i znaleźć coś, co na pewno zainteresuje dzieci. Wiele propozycji znajdziesz również TUTAJ.

Potrzeba również osoby, która będzie mogła poprowadzić taką zabawę lub ją zorganizować. Żeby nie ucierpiała na tym reszta gości, warto skorzystać z usług animatora, który przyjedzie do domu i odpowiednio zabawi dzieci.

Urodziny dziecka w domu - plusy i minusy

Plusy domowej imprezy urodzinowej:

 • mniejsze koszty
 • nieograniczony czas na zabawę
 • większa kontrola nad dziećmi
 • możliwość zaproszenia dzieci i dorosłych na jedno przyjęcie

Minusy domowej imprezy urodzinowej:

 • znaczne przygotowania – ozdoby, dekoracje, kulinaria, zabawy
 • hałas i utrudniona organizacja
 • ograniczona przestrzeń na zabawę
 • dużo sprzątania po przyjęciu

Masz już tort urodzinowy dla dziecka? Zobacz, nasze propozycje

Urodziny dziecka w sali zabaw

To wariant coraz częściej wybierany przez rodziców. Organizację przyjęć urodzinowych dla dzieci oferują restauracje, kluby malucha, przedszkola, sale zabaw, a nawet ośrodki sportowe. To, gdzie zorganizujemy dziecięce przyjęcie powinno zależeć od tego, w jakim wieku jest dziecko i jakie ma zainteresowania np. mały sportowiec na pewno ucieszy się z urodzin połączonych z uczestnictwem w zawodach sportowych, mała księżniczka na pewno będzie się świetnie bawić na „królewskim przyjęciu”.

Zorganizowanie przyjęcia w sali zabaw jest najprostszym sposobem na zapewnienie dzieciom udanej zabawy, ale też dość kosztownym. Opłacenie uczestnictwa każdego gościa to koszt już od 30 złotych, dochodzący nawet do 100 złotych.

Plusem jest jednak to, że nasze przygotowania do takiej imprezy ograniczają się jedynie na wręczeniu zaproszeń gościom. Jedzenie, zabawa, dekoracje a potem opieka i animacje leżą zazwyczaj w gestii organizatorów.

Czytaj również: Co kupić na roczek? Pomysły na prezenty dla rocznego dziecka

Zaproszenia urodzinowe dla dzieci. Najładniejsze zaproszenia urodzinowe do druku

Plusy i minusy organizowania przyjęcia urodzinowego w sali zabaw

Plusy przyjęcia urodzinowego w sali zabaw:

 • brak przygotowań (jedzenie, dekoracje, ozdoby)
 • pełna organizacja poza naszą odpowiedzialnością
 • profesjonalne animacje, zabawy dla dzieci
 • zapewniona opieka nad dziećmi
 • uniknięcie sprzątania po przyjęciu

Minusy przyjęć w sali zabaw:

 • wysokie koszty
 • ograniczony czas zabawy
 • konieczność zorganizowania drugiej imprezy dla dorosłych gości.