Wierszyki wielkanocne - poznaj najpiękniejsze z nich! [PDF do pobrania]

2023-03-31 16:41

Wielkanoc to święto obchodzone w okresie wiosennym po 40 dniach Wielkiego Postu. Ważnym elementem tradycji wielkanocnych jest składanie sobie życzeń. Zobacz, jakie wierszyki będą najpiękniejsze na tą właśnie okazję.

wierszyki wielkanocne
Autor: Getty images

Wierszyki na Wielkanoc to obok święcenia pokarmów oraz dzielenia się jajkiem ważny element zwyczajów wielkanocnych. Śniadanie wielkanocne to okazja do rodzinnych spotkań, a te, organizowane w Wielką Niedzielę, zawsze łączą się ze składaniem sobie życzeń wielkanocnych z okazji Zmartwychwstania.

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje wierszyków wielkanocnych, które możesz umieścić na kartce pocztowej lub wyrecytować najbliższym w czasie wielkanocnych spotkań.

Wierszyki na Święta Wielkanocne

Wierszyki na Święta Wielkanocne mogą być zabawne, ale mogą również w poetyckiej, ale poważnej formie mówić o wymiarze i znaczeniu tych świąt.

Pobierz również wierszyki na Wielkanoc w wygodnym formacje PDF

  • "W ten poranek Wielkanocny,tak słoneczny i radosny,w każdej wiosce dzwony bijąobwieszczając wieść przemiłą:Chrystus w nocy powstał z grobu!Krzyczą wszyscy wśród narodu.Wreszcie przyszło nam zbawienie,grzechu z Raju odkupienie!Niech radosna ta nowinabędzie Twemu sercu miła,Wszyscy cieszmy się, radujmyBogu chwałę wyśpiewujmy!"
  • Baran futro już wyczesał, kurczak piórka stroszy, zając norkę swą posprzątał, szykuje już koszyk. A w nim same smaczne kąski, bukszpanem przybrane: jajka, babka, i kiełbaska, starannie wybrane. Niech Chrystus sprawi, że te święta będą pełne śmiechu i radości gdy przy stole Wielkanocnym nie zabraknie najważniejszych gości."

Czytaj: Potrawy na Wielkanoc: poznaj 5 potraw, bez których nie ma świąt wielkanocnych

Dekoracje wielkanocne: jakie ozdoby świąteczne umieścić w mieszkaniu? [INSPIRACJE]

  • "Spotkałam dzisiaj kurczakaCo po baziach skakał.Za nim kurka podążałaI pisanki malowała.Wtem baranek się ukazałI życzenia złożyć kazał:Szczęścia i radości mocNa tę Świętą Wielką Noc!"
  • "Wielkanocny zając przez pola pomyka, Wiosny jest symbolem – krajobraz rozkwita. Wpadł już do ogródka i choć tchu brakuje Świąteczne życzenia szybko recytuje:Alleluja wesołego, pysznego święconego, Dyngusa mokrego i spokoju wszelkiego!"

Czytaj: Kiedy przypada Wielkanoc w 2023 roku?

  • "W Wielkanocny poranek,gdy po stole turla się pisanka,przebiegnie maślany baranek,pojawi się bukszpanu wianek...pomyśl o osobie, która Cię kocha, o Tobie pamięta,i choć w odległych stronach spędza święta,życzy Ci świąt zdrowych i totalnie odlotowych.Zająca bogatego, poniedziałku w wodę obfitego,ubrania do suchej nitki przemoczonego,a na co dzień spełnienia marzeń,samych niezapomnianych wrażeń,słonecznych dni i uśmiechu od ucha do ucha."

Czytaj: Jak udekorować koszyczek wielkanocny? Zobacz propozycje z instagrama

Ozdoby wielkanocne: jak wykonać palmę wielkanocną, pisanki i serwetki na świąteczny stół?