Wierszyki wielkanocne - poznaj najpiękniejsze z nich! [PDF do pobrania]

2023-03-31 16:41

Wielkanoc to święto obchodzone w okresie wiosennym po 40 dniach Wielkiego Postu. Ważnym elementem tradycji wielkanocnych jest składanie sobie życzeń. Zobacz, jakie wierszyki będą najpiękniejsze na tą właśnie okazję.

wierszyki wielkanocne
Autor: Getty images

Wierszyki na Wielkanoc to obok święcenia pokarmów oraz dzielenia się jajkiem ważny element zwyczajów wielkanocnych. Śniadanie wielkanocne to okazja do rodzinnych spotkań, a te, organizowane w Wielką Niedzielę, zawsze łączą się ze składaniem sobie życzeń wielkanocnych z okazji Zmartwychwstania.

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje wierszyków wielkanocnych, które możesz umieścić na kartce pocztowej lub wyrecytować najbliższym w czasie wielkanocnych spotkań.

Wierszyki na Święta Wielkanocne

Wierszyki na Święta Wielkanocne mogą być zabawne, ale mogą również w poetyckiej, ale poważnej formie mówić o wymiarze i znaczeniu tych świąt.

Pobierz również wierszyki na Wielkanoc w wygodnym formacje PDF

  • "W ten poranek Wielkanocny,tak słoneczny i radosny,w każdej wiosce dzwony bijąobwieszczając wieść przemiłą:Chrystus w nocy powstał z grobu!Krzyczą wszyscy wśród narodu.Wreszcie przyszło nam zbawienie,grzechu z Raju odkupienie!Niech radosna ta nowinabędzie Twemu sercu miła,Wszyscy cieszmy się, radujmyBogu chwałę wyśpiewujmy!"
  • Baran futro już wyczesał, kurczak piórka stroszy, zając norkę swą posprzątał, szykuje już koszyk. A w nim same smaczne kąski, bukszpanem przybrane: jajka, babka, i kiełbaska, starannie wybrane. Niech Chrystus sprawi, że te święta będą pełne śmiechu i radości gdy przy stole Wielkanocnym nie zabraknie najważniejszych gości."

Czytaj: Potrawy na Wielkanoc: poznaj 5 potraw, bez których nie ma świąt wielkanocnych

Dekoracje wielkanocne: jakie ozdoby świąteczne umieścić w mieszkaniu? [INSPIRACJE]

  • "Spotkałam dzisiaj kurczakaCo po baziach skakał.Za nim kurka podążałaI pisanki malowała.Wtem baranek się ukazałI życzenia złożyć kazał:Szczęścia i radości mocNa tę Świętą Wielką Noc!"
  • "Wielkanocny zając przez pola pomyka, Wiosny jest symbolem – krajobraz rozkwita. Wpadł już do ogródka i choć tchu brakuje Świąteczne życzenia szybko recytuje:Alleluja wesołego, pysznego święconego, Dyngusa mokrego i spokoju wszelkiego!"

Czytaj: Kiedy przypada Wielkanoc w 2023 roku?

  • "W Wielkanocny poranek,gdy po stole turla się pisanka,przebiegnie maślany baranek,pojawi się bukszpanu wianek...pomyśl o osobie, która Cię kocha, o Tobie pamięta,i choć w odległych stronach spędza święta,życzy Ci świąt zdrowych i totalnie odlotowych.Zająca bogatego, poniedziałku w wodę obfitego,ubrania do suchej nitki przemoczonego,a na co dzień spełnienia marzeń,samych niezapomnianych wrażeń,słonecznych dni i uśmiechu od ucha do ucha."

Czytaj: Jak udekorować koszyczek wielkanocny? Zobacz propozycje z instagrama

Ozdoby wielkanocne: jak wykonać palmę wielkanocną, pisanki i serwetki na świąteczny stół?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza