Wróżby na andrzejki: jak wróżyć, żeby przepowiednie się spełniły?

2021-11-15 12:54

Wróżby andrzejkowe to najważniejsza atrakcja podczas każdej imprezy organizowanej w andrzejki (w wigilię imienin Andrzeja). Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze wróżby na andrzejki i jak należy wróżyć, by przepowiednia się spełniła?

WRÓŻBY NA ANDRZEJKI: jak wróżyć, żeby przepowiednie się spełniły?
Autor: Getty images Jak wróżyć, żeby przepowiednie się spełniły?

Z okazji andrzejków organizowane są różne przyjęcia i „domówki”, podczas których główną atrakcję stanowią wróżby i przepowiednie. Dawniej wróżenie w andrzejkową noc, czyli wigilię imienin Andrzeja traktowane było bardzo poważnie, dziś to po prostu element uatrakcyjniający zabawę – zarówno tę organizowaną dla dorosłych, jak i tę specjalnie przygotowaną dla dzieci.

I choć współcześnie jesteśmy bardzo racjonalni – zarzekamy się, że w żadne bujdy i zabobony nie wierzymy, to jednak... podczas wróżenia jesteśmy zawsze podekscytowani i w skupieniu próbujemy odczytać znaczenie przepowiedni.

Spis treści

  1. Wróżby na andrzejki dawniej i dziś
  2. Popularne wróżby i przepowiednie andrzejkowe
  3. Wróżby na andrzejki – co zrobić, żeby się spełniły?
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Wróżby na andrzejki dawniej i dziś

Zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór dotyczył pierwotnie panien na wydaniu, które chciały poznać swój przyszły los. Wróżby i przepowiednie miały przynieść im odpowiedź na pytania: czy kawaler, którego panna sobie „upatrzyła”, odwzajemnia jej uczucie i czy zostanie jej mężem?

Dziś wróżą sobie wszyscy – panie i panowie na turnusie w sanatorium, studenci i studentki w akademiku, rodzice podczas domowej imprezy i dzieci w przedszkolu, a wróżby oraz przepowiednie są bardziej uniwersalne i dotyczą ogólnej przyszłości uczestników zabawy.

Czytaj również: Wróżby i piosenki na Andrzejki w przedszkolu

Wróżby na andrzejki: przepis na ciasteczka z wróżbą [GOTOWE WRÓŻBY]

Popularne wróżby i przepowiednie andrzejkowe

Najpopularniejszą andrzejkową wróżbą jest oczywiście lanie wosku – stopiony wosk leje się na wodę i interpretuje kształt, jaki utworzy on po zastygnięciu.

Inne równie popularne wróżby to przekładanie butów i wróżenie ze skórki od jabłka. Zabawa z przekładaniem buta polega na tym, że każdy uczestnik andrzejkowego przyjęcia musi zdjąć lewy but, a następnie wszystkie zebrane buty układa się jeden za drugim na przemian od początku jednej ściany pokoju w kierunku drugiej.

Właściciel lub właścicielka buta, który dotknie przeciwległej ściany, najszybciej znajdzie partnera (panna pierwsza wyjdzie za mąż, a kawaler pierwszy się ożeni).

Żeby powróżyć ze skórki od jabłka, trzeba przede wszystkim dokładnie obrać owoc ze skóry, tak by obierek się nie przerwał. Następnie rzucamy skórkę jabłka za siebie, a z kształtu, który z niej powstanie, próbujemy odczytać pierwszą literę imienia przyszłego ukochanego (ukochanej) lub męża (żony).

Wróżby na andrzejki – co zrobić, żeby się spełniły?

Wszyscy i mali, i duzi o czymś marzymy – ciekawych i dalekich podróżach, sukcesach w pracy lub szkole, pasjonującej pracy, spełnieniu w życiu prywatnym, wygranej w Lotto... Ile ludzi, tyle marzeń. Czy andrzejkowe wróżby mogą pomóc w ich spełnieniu?

Cóż, wróżby i czary to tylko zabawa, ale może dla pewności warto na wstępie wypowiedzieć zaklęcie: „Hokus-pokus, czary-mary, aby wróżba się spełniła, złóżmy dary” i wrzucić grosik do miski z wodą, zanim zaczniemy do niej lać wosk? Tak na wszelki wypadek...

Czy wróżby mogą się spełnić?
Agafia, wróżka, www.telepatia.pl

Czy wróżby Andrzejkowe mają większą szansę się spełnić - czy ten wieczór jest rzeczywiście magiczny?

Wszystkie święta mają magiczną moc, ponieważ w wtedy tak wiele serc na raz otwiera się na innych, uwalniając w kosmos najlepsze energie, drzemiące w każdym z nas. A nasze dobre emocje przyciągają dobre emocje innych i dobre zdarzenia, bo takie jest najstarsze prawo magii: podobne przyciąga podobne.

Andrzejki są szczególnym świętem, świętem miłości i nadziei, dlatego andrzejkowe wróżby są czymś więcej niż zaglądaniem w przyszłość: są prośbą serc, wysyłaną w wielowymiarową przestrzeń. Tysiące i miliony takich próśb, wysyłanych w tym samym czasie sprawia, że kosmos w odpowiedzi zsyła nam deszcz spełnionych życzeń.

www.dlarodzinki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza