Piosenki na Dzień Kobiet - wybraliśmy 6 najlepszych!

2021-02-18 12:34

Piosenki na Dzień Kobiet umilą nie tylko romantyczną kolację we dwoje. Mogą ci towarzyszyć przez ten cały wyjątkowy dzień. Zobacz nasze zestawienie najciekawszych piosenek na Dzień Kobiet.

Piosenki na Dzień Kobiet
Autor: Getty images

Wybranie piosenek na Dzień Kobiet nie stanowi większego problemu. Panie od zawsze były głównym tematem pisanych przez mężczyzn tekstów i tworzonych przez nich melodii. O czym śpiewać, jeśli nie o miłości do kobiet? Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach, kobiety również są autorkami tekstów i muzyki. Dlatego w naszym zestawieniu piosenek na Dzień Kobiet znajdą się te, które przedstawiają męską, jak i kobiecą perspektywę.

Spis treści

  1. Piosenki na Dzień Kobiet: Marek Grechuta "Będziesz moją panią"
  2. Piosenki na Dzień Kobiet: Jerzy Połomski "Bo z dziewczynami"
  3. Piosenki na Dzień Kobiet: John Lennon "Woman"
  4. Piosenki na Dzień Kobiet: Barbra Streisand "Woman in love"
  5. Piosenki na Dzień Kobiet: Renata Przemyk "Babę zesłał Bóg"
  6. Piosenki na Dzień Kobiet: Maria Sadowska "Dzień Kobiet"

Piosenki na Dzień Kobiet: Marek Grechuta "Będziesz moją panią"

Wśród piosenek na Dzień Kobiet nie można nie wymienić Marka Grechuty i jego "Będziesz moją panią". Przyda się ona szczególnie do posłuchania przy romantycznej kolacji. Utwór pojawił się na debiutanckim albumie artysty, a słowa i muzykę skomponował do niej Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Piosenka ma charakter walczyka, słyszymy w niej akordeon, skrzypce, delikatne uderzenia perkusji i kontrabasu. Tekst utworu mówi o tym, co zrobi zakochany mężczyzna dla swojej wybranki. W połączeniu z interpretacją Grechuty robi naprawdę mocne wrażenie.

Piosenka "Będziesz moją panią" - możesz jej posłuchać tutaj.

Piosenki na Dzień Kobiet: Jerzy Połomski "Bo z dziewczynami"

Chyba nie ma Polaka, zwłaszcza dorosłego, który nie słyszał tej piosenki. Szlagier Jerzego Połomskiego z 1973 roku to jedna z najbardziej popularnych piosenek na Dzień Kobiet. Słowa do niej skomponował Andrzej Bianusz, a muzykę - Stefan Rembowski. Śpiewając ją, Połomski żali się, że kobiety są niestałe i że w kontaktach z nimi niczego nie można być pewnym.

No, może oprócz tego, że "z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się". Jeśli chcesz spędzić Dzień Kobiet z humorem - odtwarzaj sobie tę piosenkę.

Piosenka "Bo z dziewczynami" - możesz jej posłuchać tutaj.

Czytaj:  Wierszyki na Dzień Kobiet: poznaj nasze propozycje [PDF do pobrania]

Piosenki na Dzień Kobiet: John Lennon "Woman"

Mowa o piosenkach na Dzień Kobiet, więc pojawia się i taka z kobietą w tytule. "Woman" napisał Lennon w 1980 roku. Miała stanowić hołd dla jego ukochanej - Yoko Ono - i zarazem dla wszystkich kobiet. Rzeczywiście, to niemal hymn pochwalny na cześć płci pięknej.

Lennon śpiewa, że jego życie jest w kobiecych rękach, że cieszy się, że kobieta rozumie to małe dziecko w nim ukryte. Jest wdzięczny jej za wszystko, a pod koniec utworu zapewnia o swojej wielkiej miłości. Piosenka jest często grana do dziś, została nawet wykorzystana w jednej z gier komputerowych. Piosenka sprawdzi się również jako muzyka do porodu.

Piosenka "Woman" - możesz jej posłuchać tutaj.

Piosenki na Dzień Kobiet: Barbra Streisand "Woman in love"

Pisząc o piosenkach na Dzień Kobiet nie sposób nie wspomnieć o "Woman in love" Barbry Streisand. Utwór powstał - jak "Woman" Lennona - w 1980 roku. Również opowiada o miłości, ale, jak sam tytuł wskazuje, z perspektywy kobiety. Piosenkę skomponowali bracia Gibb z The Bee Gees. Do dzisiaj jest jednym z największych przebojów Streisand.

Zakochana, śpiewa o potrzebie zatrzymania mężczyzny w swoim sercu, o tym, że siła miłości jest potężna. Nie przeszkodzą jej nawet dzielące zakochanych oceany.

Piosenka "Woman in love" - możesz jej posłuchać tutaj.

Piosenki na Dzień Kobiet: Renata Przemyk "Babę zesłał Bóg"

Utwór Renaty Przemyk zdecydowanie różni się swoją wymową od pozostałych piosenek na Dzień Kobiet. To piosenka ironiczna, napisana z przymrużeniem oka. Przemyk śpiewa, że mężczyźni powinni się bardzo cieszyć z istnienia na świecie kobiet. Przecież, skoro twierdzi się, że Bóg jest mężczyzną, na pewno nie chciał działać na ich szkodę.

Dzięki komuś tak wspaniałemu jak kobieta, mężczyzna ma towarzystwo i w dzień, i w nocy. Niestety, "tylko raz mu [Bogu] wyszedł taki cud".

Piosenka "Babę zesłał Bóg" - możesz jej posłuchać tutaj.

Czytaj: Prezent na Dzień Kobiet - 3 pomysły na prezent do 50 zł

Jakiej muzyki warto słuchać razem z dzieckiem?

Piosenki na Dzień Kobiet: Maria Sadowska "Dzień Kobiet"

"Dzień Kobiet" jest najnowszą z omawianych... piosenek na Dzień Kobiet. Maria Sadowska napisała ją specjalnie do swojego filmu pod tym samym tytułem. Utwór ukazał się w 2012 roku. Ta piosenka też jest inna niż wszystkie wcześniej omawiane. Mówi o sile i niezależności kobiety. Zdecydowanie nie przedstawia pań jako delikatnych istot, jak to często bywa w piosenkach na Dzień Kobiet.

Sadowska śpiewa, że nie będzie ani miła, ani grzeczna, ani nawet ładna. "Ja daję życie i ja wiem, co to fizyczny ból/I będę tym, kim zechcę, bez narzuconych ról". Jeśli spędzisz 8 marca z panią, która myśli podobnie, na pewno ze wszystkich piosenek na Dzień Kobiet ta spodoba się jej najbardziej.

Piosenka "Dzień Kobiet" - możesz jej posłuchać tutaj.

Czytaj: Dlaczego warto słuchać muzyki w ciąży!

Prezent na Dzień Kobiet: 3 kulinarne prezenty, które oczarują każdą kobietę

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza