Weekend na rowerze? Oto 5 nie za trudnych dla dzieci tras w okolicach Warszawy

2022-04-29 14:03

Wycieczka rowerowa to idealna propozycja dla wszystkich aktywnych rodzin. Jeśli chcielibyście zacząć jeździć z dzieckiem na rowerze, a boicie się, że nie podoła trudom pedałowania, przeczytajcie nasz poradnik! Znajdziecie w nim 5 rowerowych tras idealnych dla dzieci.

rodzina na rowerach
Autor: Getty Images Te trasy rowerowe warto znać

Długi weekend na rowerze to wspaniały pomysł na aktywne spędzenie majówki czy innego długiego weekendu. Nie bójcie się, że nie dacie rady albo że dziecko nie wytrzyma tempa: nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby ciekawie spędzić czas. Przygotowaliśmy dla was propozycje 5 tras w Warszawie idealnych dla dzieci.

Spis treści

 1. Długi weekend na rowerze: podróż do Kampinosu
 2. Długi weekend na rowerze: podróż po prawym brzegu Wisły
 3. Długi weekend na rowerze: trasa do Łazienek
 4. Długi weekend na rowerze: wyjazd nad Zalew Zegrzyński
 5. Długi weekend na rowerze: trasa z Powsina... na Białołękę!
Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Długi weekend na rowerze: podróż do Kampinosu

Jedna z krótszych dostępnych tras (tylko 6 km), idealna do spędzenia wakacji na rowerze z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Szlak rozpoczyna się w Chomiczówce i kończy w Puszczy Kampinoskiej. Jest dobrze oznaczony, znajdują się przy nim sklepy spożywcze, więc w razie potrzeby jest gdzie kupić prowiant.

Zobacz również: Majówka z dzieckiem blisko Warszawy: dokąd się wybrać? [ 4 pomysły]

Wycieczka rowerowa z dzieckiem: jak się do niej przygotować?

Długi weekend na rowerze: podróż po prawym brzegu Wisły

Ten szlak, zwany Słonecznym, rozpoczyna się przy Moście Łazienkowskim i kończy przy Moście Grota-Roweckiego. Trasa liczy tylko 8 kilometrów, będzie więc idealna na majówką wycieczkę z dziećmi. Trasa nad Wisłą nie będzie monotonna, a jeśli dziecko się znudzi, będziecie mogli odpocząć z nim w Parku Praskim albo udać się do ZOO.

Długi weekend na rowerze: trasa do Łazienek

Ten szlak rowerowy nazywany jest Obwodowym, ponieważ łączy Las Bielański z Łazienkami, z pominięciem ścisłego centrum miasta. To piękna i długa trasa (20 km), ale starsze dzieci powinny sobie z nią poradzić. Szlak rozpoczyna się w punkcie widokowym w Lesie Bielańskim (przy ulicy Dewajtis, obok Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i biegnie wzdłuż Armii Krajowej, przez Wolę, Ochotę, Pole Mokotowskie i kończy się w Łazienkach.

Jeśli macie mniejsze dziecko, możecie przejechać część tej trasy, np. z Lasu Bielańskiego do Parku Moczydło na Woli albo z Parku Moczydło na Pole Mokotowskie. W ten sposób nie przekroczycie 10 km, a będziecie mogli nacieszyć się ładnymi widokami i spędzić wakacje na rowerze.

Długi weekend na rowerze: wyjazd nad Zalew Zegrzyński

Kolejna trasa liczy 16 km i prowadzi z Żerania do Nieporętu, leżącego nad Zalewem Zegrzyńskim. Po wyjeździe z Warszawy wiedzie przez ciche przedmieścia, gdzie można odetchnąć od wielkomiejskiego gwaru. Widok łąk i lasów nacieszy oczy, a odpoczynek nad Zalewem Zegrzyńskim pozwoli wam się zapomnieć o codziennych obowiązkach. Dzieci z pewnością będą miały frajdę, spacerując po plaży!

Długi weekend na rowerze: trasa z Powsina... na Białołękę!

Nadwiślański Szlak Rowerowy ciągnie się od Powsina na Białołękę i liczy aż 37 km. Warszawiacy chętnie z niego korzystają, zwłaszcza w weekendy. Majówka ma jednak to do siebie, że miasto wtedy pustoszeje, możecie więc być pewni, że na ścieżkach rowerowych nie będzie ciasno. Wakacje na rowerze nad Wisłą mają dwie zalety: możecie podziwiać przyrodę i cieszyć się pięknem Warszawy (nad Wisłą jest najpiękniejsza!), a jednocześnie macie pewność, że jeśli dziecko będzie głodne albo będzie chciało skorzystać z toalety, będziecie mogli szybko udać się do jednej z wielu nadwiślańskich knajpek czy restauracji.

Czytaj również: Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze? Sprawdzone sposoby

Rower dla czterolatka – jak wybrać rower dla dziecka?

Zapamiętaj!

Niezbędny ekwipunek na wyprawę rowerową

Podsumowujemy niezbędny ekwipunek na wyprawę rowerową:

 1. Dętka
 2. Łyżka do wymiany dętki
 3. Oświetlenie
 4. Pompka
 5. Zestaw kluczy imbusowych
 6. Kask
 7. Rękawiczki
 8. Odpowiedni strój
 9. Okulary
 10. Apteczka
 11. Bidon
 12. Prowiant
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza