Jakie ubrania zapakować dziecku na kolonie? 5 niezbędnych rzeczy, które muszą być w plecaku

2021-05-20 10:46

Jakie ubrania spakować dziecku na kolonie? Jeśli nie jesteś pewna, co powinno znaleźć się w plecaku małego kolonisty, przeczytaj nasz poradnik. Nie będziesz się martwić, że dziecko nie ma odpowiedniej odzieży, jeśli spakujesz mu te 5 najpotrzebniejszych rzeczy!

Kolonie
Autor: thinkstockphotos.com Zapakuj do wakacyjnej walizki wszystkie niezbędne ubrania na kolonie, a będzie Ci łatwiej wysłać dziecko w nieznane.

Spis treści

  1. 1. Kurtka przeciwdeszczowa
  2. 2. Ciepła bluza
  3. 3. Nieprzemakalne buty
  4. 4. Czapka
  5. 5. Bielizna na każdy dzień

Pierwszy wyjazd na kolonie to duże przeżycie dla całej rodziny. Chcesz, aby twoje dziecko trochę się usamodzielniło, ale jednocześnie umierasz ze strachu, że stracisz je z oczu. Jeśli dobrze przygotujesz je do tego wyjazdu, nie będziesz miała podstaw, żeby się zamartwiać.

Na początek zajmij się wakacyjną walizką - zapakuj do niej wszystkie niezbędne ubrania na kolonie, a będzie Ci łatwiej wysłać dziecko w nieznane. Jakie ubrania zapakować dziecku na kolonie? 

1. Kurtka przeciwdeszczowa

To niezbędnik w wakacyjnej walizce. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko jedzie nad morze, na Mazury czy w góry, powinnaś mu zapakować kurtkę przeciwdeszczową. Pogoda w czasie wakacji potrafi szybko się zmieniać, a nigdy nie przewidzisz, jaka będzie za kilka czy kilkanaście dni.

2. Ciepła bluza

Nawet jeśli w dniu wyjazdu temperatura oscyluje w granicach 30 stopni, a meteorolodzy zapowiadają na najbliższe dni piękną pogodę, powinnaś zapakować dziecku ciepłą bluzę. Musisz to zrobić dokładnie z takich samych powodów, jak te, które opisałam powyżej. Ciepła bluza to niezbędne ubranie na kolonie - miej na uwadze, że letnie wieczory potrafią być naprawdę chłodne.

3. Nieprzemakalne buty

To kolejny ważny punkt. Mimo że mamy wakacje, nie ma sensu pakować dziecku wyłącznie letnich butów. Jeśli pogoda się popsuje, a ono nie będzie miało odpowiedniego obuwia, nie będzie mogło korzystać ze wszystkich rozrywek, z których korzystają inne dzieci.

4. Czapka

I to nie tylko taka przeciwsłoneczna, ale również... jesienna. Tak, ciepła czapka powinna znaleźć na liście ubrań na kolonie. Przyda się szczególnie wtedy gdy dziecko jedzie na żagle albo w góry. Nad wodą albo w wyższych partiach gór zawsze jest chłodniej niż na nizinach.

5. Bielizna na każdy dzień

Najlepiej jest zapakować dziecku bieliznę na każdy dzień wyjazdu. Nie licz na to, że dziecko zrobi sobie pranie - jeśli nie będzie miało czystej bielizny, to po prostu będzie chodzić w brudnej.

Czytaj również:  5 zasad, o których trzeba pamiętać, wybierając się z dzieckiem na górską wycieczkę

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając kolonie dla dziecka

Wakacje z dzieckiem - podróż samochodem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza