6 rad jak wytrzymać z kobietą w ciąży

2007-05-07 9:20

Ciąża to "szkoła przetrwania" dla was obojga. Kobieta w odmiennym stanie bywa humorzasta, miewa zachcianki i zmienne nastroje. Bywa, że co chwila zmienia zdanie i nie panuje nad emocjami: płacze lub złości się na ciebie zupełnie bez powodu. Jak wytrzymać z kobietą w ciąży? Oto 6 dobrych rad na 9 miesięcy.

6 rad jak wytrzymać z kobietą w ciąży
Autor: Getty Images

Pamiętaj, że wszystkie emocje twojej partnerki w ciąży są zupełnie naturalne i wynikają ze zmian hormonalnych jakie zachodzą w organizmie kobiety w odmiennym stanie.

1. Bądź wsparciem dla swojej ciężarnej partnerki

Teraz twoja partnerka potrzebuje tego najbardziej. Chce być pewna, że jesteś przy niej i że zawsze może na ciebie liczyć. Dlatego dopytuje się o jej samopoczucie nawet kilka razy dziennie. Będzie może nieco zdziwiona, ale na pewno szczęśliwa.

2. Dawaj ukochanej w ciąży drobne upominki

Takie, które przekonają ją, że nadal jest piękną kobietą. Kwiatek, korale czy luksusowe mydło. Ale niech nie będzie to krem na rozstępy - to mogłaby odebrtać jako krytykę swojego wyglądu! Takie kosmetyki niech lepiej kupuje sobie sama.

3. Wczuj się w sytuację kobiety w ciąży

To ona ponosi większość konsekwencji waszej decyzji o dziecku. Najpierw męczą ją mdłości, bolą piersi, zmienia się sylwetka. Potem dochodzą inne dolegliwości - obrzęki, bóle kręgosłupa, bezsenność. Towarzyszy temu lęk o dziecko i strach przed porodem. Dlatego ciąża nie jest odpowiednim czasem, by wytykac kobiecie błahe błędy czy udowadniać swoje racje.

4. Nie krytykuj wyglądu partnerki w ciąży

W pierwszych miesiącach ciąży zachwycają cię jej pełne piersi, gładka cera, puszyste włosy. Kiedy jednak brzuszek staje się bardziej widoczny, kobiecie wydaje się, że przestała być atrakcyjna. Dlatego praw jej komplementy, mów, że ładnie wygląda - to da jej pewność, że nadal jest kochana.

5. Wybaczaj kobiecie w ciąży huśtawki nastroju

Przygotuj się na to, że kobieta spodziewająca się dziecka często popada ze stanu euforii w totalne przygnębienie. Bywa płaczliwa i przewrażliwiona, łatwo wyprowadzić ją z równowagi. To efekt szalejącej w jej organizmie burzy hormonalnej, trudnej do zniesienia również dla niej samej.

6. Nie rezygnujcie z rozrywek

To ważne, by wasze życie nie skupiało się tylko na oczekiwaniu na dziecko. Namów ją na wyjście do kina, zapraszajcie przyjaciół. Atrakcje planujcie raczej na popołudnie niż na wieczór - twoja partnerka ma teraz znacznie słabszą kondycję.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza