Dzieci, które czytają HARRY'EGO POTTERA, zmieniają się. Zobacz, co się z nimi dzieje

2014-08-08 15:05

Psychologowie przebadali 34 uczniów włoskich szkół podstawowych. Chcieli sprawdzić, czy czytanie Harry'ego Pottera wywołuje jakiś wpływ na dzieci. Okazało się, że wywołuje - i to niemały. Zobaczcie, co się dzieje z dziećmi, które czytają sagę J. K. Rowling.

Książki dla dzieci
Autor: materiały prasowe Według psychologów, dzieci, które czytają Harry'ego Pottera, są bardziej tolerancyjne od swoich rówieśników.

W czasie największej popularności książki o małym czarodzieju były wskazywane jako te, które negatywnie wpływają na rozwój dzieci.

Miały zaburzać ich barierę odróżniania dobra od zła, doprowadzać do emocjonalnego rozchwiania, propagować okultystyczne zwyczaje i odwracać od religii. Tymczasem z badań psychologów wynika coś zupełnie innego.

Bajki uczą dzieci ŻYCIA. Przygotowują je do stresujących sytuacji >>

Harry Potter uczy?

Psychologowie przeprowadzili eksperyment na 34 uczniach włoskich szkół podstawowych. Przez 6 tygodni mieli oni czytać wszystkie części Harry'ego Pottera. Następnie psychologowie podzielili uczniów na dwie grupy i rozpoczęli z nimi różne zajęcia.

Pierwsza grupa rozmawiała ze specjalistami o tym, jak przedstawiona jest kwestia tolerancji w sadze J. K. Rowling i jak bohaterowie radzili sobie z pokonywaniem uprzedzeniem wobec słabszych osób. Druga grupa nie miała takich zajęć.

Jak ZACHĘCIĆ dziecko do CZYTANIA? 5 sprawdzonych sposobów >>

Badanie pokazało, że dzieci, które emocjonalnie związały się z bohaterami książkami, są bardziej tolerancyjne od swoich rówieśników. Wykazują większą chęć w pomaganiu słabszym, lepiej reagują na imigrantów i są bardziej wyrozumiałe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza