Dzieci, które czytają HARRY'EGO POTTERA, zmieniają się. Zobacz, co się z nimi dzieje

2014-08-08 15:05

Psychologowie przebadali 34 uczniów włoskich szkół podstawowych. Chcieli sprawdzić, czy czytanie Harry'ego Pottera wywołuje jakiś wpływ na dzieci. Okazało się, że wywołuje - i to niemały. Zobaczcie, co się dzieje z dziećmi, które czytają sagę J. K. Rowling.

Książki dla dzieci
Autor: materiały prasowe Według psychologów, dzieci, które czytają Harry'ego Pottera, są bardziej tolerancyjne od swoich rówieśników.

W czasie największej popularności książki o małym czarodzieju były wskazywane jako te, które negatywnie wpływają na rozwój dzieci.

Miały zaburzać ich barierę odróżniania dobra od zła, doprowadzać do emocjonalnego rozchwiania, propagować okultystyczne zwyczaje i odwracać od religii. Tymczasem z badań psychologów wynika coś zupełnie innego.

Bajki uczą dzieci ŻYCIA. Przygotowują je do stresujących sytuacji >>

Harry Potter uczy?

Psychologowie przeprowadzili eksperyment na 34 uczniach włoskich szkół podstawowych. Przez 6 tygodni mieli oni czytać wszystkie części Harry'ego Pottera. Następnie psychologowie podzielili uczniów na dwie grupy i rozpoczęli z nimi różne zajęcia.

Pierwsza grupa rozmawiała ze specjalistami o tym, jak przedstawiona jest kwestia tolerancji w sadze J. K. Rowling i jak bohaterowie radzili sobie z pokonywaniem uprzedzeniem wobec słabszych osób. Druga grupa nie miała takich zajęć.

Jak ZACHĘCIĆ dziecko do CZYTANIA? 5 sprawdzonych sposobów >>

Badanie pokazało, że dzieci, które emocjonalnie związały się z bohaterami książkami, są bardziej tolerancyjne od swoich rówieśników. Wykazują większą chęć w pomaganiu słabszym, lepiej reagują na imigrantów i są bardziej wyrozumiałe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza