Nie czuję więzi z dzieckiem – czy to normalne, czy kiedyś pokocham dziecko?

2021-10-15 11:57

Urodziłaś dziecko i nie zakochałaś się w nim od pierwszego wejrzenia? Nie ty jedna. Dla wielu kobiet macierzyństwo to czas uczenia się miłości do dziecka, akceptacji zmian, które przyniosły jego narodziny, wreszcie pokonania trudności, o których nie mówiły wcześniej ich koleżanki. Przeczytaj opowieści trzech dziewczyn, które miały takie doświadczenia.

Nie czuję więzi z dzieckiem – czy ty też tak masz?
Autor: Getty images Dla wielu kobiet macierzyństwo to czas uczenia się miłości do dziecka

Macierzyństwo przedstawiane jest zwykle jako najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety. Tymczasem wiele z nas wcale tak tego nie odczuwa. Choć wstydzą się do tego przyznać, nie cieszą się z tego, że są matkami i nie czują miłości od pierwszego wejrzenia do swoich dzieci.

Pierwsze tygodnie po porodzie odczuwają jako koszmar życia – brak snu, poranione piersi, sączące się po nogach odchody połogowe... W towarzystwie mają uśmiech na twarzy, przyklejony na stałe i mocno – bo przecież to takie super być młodą mamą. Porozmawiały z nami 3 młode kobiety, które odważyły się przyznać do swoich emocji i do braku więzi ze swoimi dziećmi.

Otwórz galerię i poznaj historię Ani, Żanety i Klaudii.

Depresja poporodowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza