Test na dziewictwo, czyli jak kontroluje się kobiecą seksualność

2015-09-24 15:41

Kobiety poddawane były testowi na dziewictwo już od starożytności. Dziewictwo stanowiło przecież największą cnotę przyszłej żony, której należało strzec na wszelkie sposoby. Dziś tego typu praktyki nie są już powszechne, co nie znaczy, że testy na dziewictwo się nie zdarzają.

Test na dziewictwo
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Zdany  test na dziewictwo ma świadczyć o cnotliwości kobiety.

Spis treści

  1. Test na dziewictwo: czy jesteś odpowiednią kandydatką na żonę?
  2. Test na dziewictwo: warunek przyjęcia do pracy
  3. Test na dziewictwo: przeciwko protestującym
  4. Test na dziewictwo: na polskim podwórku

Żyjące w czasach starożytności Żydówki nie miały najłatwiejszego życia. Młode dziewczęta zazwyczaj w ogóle nie opuszczały rodzinnego domu, a jeśli z niego wychodziły, to tylko w długich szatach i z zasłoniętą twarzą. Podczas nocy poślubnej przechodziły swego rodzaju test na dziewictwo - jeśli okazało się, że na prześcieradle, na którym świeżo upieczeni małżonkowie uprawiali, pierwszy w teorii, seks, pozostały ślady delforacji w postaci krwi, był to dowód, że młoda żona spełniła swoją powinność i obroniła honor swój i swojej rodziny. Jeśli okazało się, że wynik testu na dziewictwo był negatywny, mąż mógł udać się do sądu, by małżeństwo unieważnić. Dlatego tak często zawierano śluby w środy - w czwartki odbywały się bowiem sądowe posiedzenia. "Test prześcieradła" przeniknął później do wielu kultur, choć dziś praktykują go tylko nieliczne. Nie znaczy to jednak, że nigdzie nie przeprowadza się testu na dziewictwo. Fakt, że małżonka swój pierwszy raz przeżywa z mężem ma świadczyć o jej, nie tylko fizycznej, ale i wewnętrznej czystości, dobrym prowadzeniu się. Potrzeby seksualne kobiet nie mają żadnego znaczenia, a brak błony dziewiczej natychmiastowo skazuje kobietę i jej rodzinę na potępienie. Test na dziewictwo przeprowadza się nie tylko podczas nocy poślubnej, ale i... rozmów kwalifikacyjnych czy wśród kobiet biorących udział w protestach społecznych.

>>Przeczytaj również, dlaczego młodzi ludzie coraz wcześniej deklarują chęć współżycia>>

Test na dziewictwo: czy jesteś odpowiednią kandydatką na żonę?

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, test na dziewictwo przeprowadza się i w XXI wieku. Przynajmniej w Iraku, gdzie do tej pory najpopularniejszy był test z użyciem prześcieradła. Teraz jednak, jeśli chodzi o technikę, kraj poszedł do przodu. W końcu nie zawsze przerwaniu błony dziewiczej musi towarzyszyć krew. Jeśli więc irakijski mąż ma wątpliwości co do tego, czy był pierwszym mężczyzną w życiu swojej świeżo poślubionej żony, udaje się do sądu. Uruchomione zostaje postępowanie, którego częścią jest właśnie test na dziewictwo. Odbywa się on jak najbardziej legalnie: w szpitalu, na fotelu ginekologicznym, wśród trojga lekarzy (jeden z nich musi być kobietą) i trwa około pół godziny. Zazwyczaj test na dziewictwo kończy się dla kobiet pozytywnie - okazuje się, że tymi dziewicami jednak są, ale nerwy, które im towarzyszą, jak również samo posądzenie o "niemoralne prowadzenie się" rzutują na przyszłość młodej żony i jej reputację.

>>Jak odpowiadać dziecku na pytania, skąd się biorą dzieci?>>

Test na dziewictwo: warunek przyjęcia do pracy

Wykonywanie poniżającego testu na dziewictwo zdarza się również w Indonezji - pretekstem do jego wykonania stała się... rekrutacja policjantek. Panie, które chciały zostać mundurowymi, musiały spełnić szereg wymagań, w tym przejść pozytywnie test na dziewictwo. Najpierw 20 kobiet rozebrano, później brano po dwie do osobnego, niezamykanego (były widoczne dla pozostałych osób) pokoju, w którym przeprowadzano na nich "test dwóch palców" - osoby wykonujące "badanie" wkładały więc dwa palce do pochwy kandydatki na policjantkę i potwierdzały bądź zaprzeczały, że jest ona dziewicą. Co więcej, specyficzny rodzaj testu na dziewictwo przeprowadzono również w Brazylii, w Sao Paolo w 2014 roku. Tym razem wśród kandydatek na nauczycielki. Pracodawcom zależało na potwierdzeniu dobrego stanu zdrowia kobiet, chcieli sprawdzić, czy nie mają raka szyjki macicy. U pań powyżej 25. roku życia przeprowadzono więc cytologię, a młodsze kobiety miały przynieść od lekarza zaświadczenia o swoim dziewictwie.

>>Przeczytaj również, na jakiej zasadzie działa dostępna w Polsce pigułka wczesnoporonna>>

Test na dziewictwo: przeciwko protestującym

W 2011 roku w Egipcie doszło do protestów przeciwko reżimowi Hosniego Mubaraka. Biorący w nich udział Egipcjanie mieli nadzieję, że po obaleniu dyktatora kraj stanie się bardziej otwarty i demokratyczny. W protestach wzięło udział bardzo dużo kobiet, które odważyły się wyjść z domu z nadzieją, że także ich prawa zaczną być respektowane. Tak się jednak nie stało. Co więcej, po protestach okazało się, że do organizacji humanitarnych zgłaszają się aresztowane podczas protestu kobiety, będące podczas uwięzienia bite, torturowane i poddawane testowi na dziewictwo. Jak tłumaczył jeden z wojskowych, którzy dokonali aresztowań, wojsko nie chciało, by kobiety twierdziły po wszystkim, że podczas uwięzienia zostały zgwałcone przez żołnierzy, dlatego chcieli sprawdzić, czy na pewno są dziewicami. Podobno, ku ich uldze, żadna z nich się nią nie okazała.

>>Przeczytaj również, co musisz wiedzieć o dziecięcej masturbacji>>

Test na dziewictwo: na polskim podwórku

Jak wynika z badań Natinal Geographic Channel, opublikowanych na portalu media2.pl, aż 90 procent Polaków nie widzi nic złego w uprawianiu seksu przedmałżeńskiego. Nic więc dziwnego, że u nas testu na dziewictwo się nie wykonuje. Nadal jednak niektóre kobiety i dziewczęta czują presję bycia dziewicą. Świadczyłaby o tym popularność... sztucznych błon dziewiczych w sklepach internetowych. Tego rodzaju wynalazki są dostępne na całym świecie. Na czym polega ich "działanie"? Kobieta umieszcza tę konstrukcję, przypominającą kształtem listek, w pochwie, a z niej, pod wpływem nacisku penisa, wypływa ciecz imitująca krew. W rzeczywistości jest to syntetyczna żywica albuminowa. Sentyment za dziewicami objawia się również na niektórych polskich weselach, podczas zabawy "test na dziewictwo". Uczestniczki konkurencji mają przenieść orzeszek między swoimi udami. Muszą więc chodzić z ciasno ułożonymi nogami - która dotrze do mety pierwsza, ta zda "test na dziewictwo".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza