BIZNES INTERNETOWY: idealna praca dla młodych mam

2014-03-05 16:01

Niedawno urodziłaś dziecko i zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z wychowaniem dziecka? Dobrym pomysłem dla młodych mam na zarabianie pieniędzy jest biznes internetowy. Dowiedz się, jak założyć i z powodzeniem prowadzić sklep internetowy.

praca zdalna
Autor: _photos.com

Coraz więcej kobiet po urodzeniu dziecka decyduje się założyć e-biznes, gdyż taka forma prowadzenia własnej działalności ułatwia godzenie życia rodzinnego i zawodowego. Młode mamy, które zdecydują się na prowadzenie własnego sklepu internetowego, mogą liczyć na elastyczny czas pracy, więcej czasu dla dziecka niż w przypadku pracy na etacie, większą niezależność. Impulsy do założenia biznesu internetowego bywają różne: utrata pracy po urodzeniu dziecka, brak pieniędzy na nianię, większa pewność siebie związana z byciem mamą, chęć bycia samodzielną, możliwość spędzania czasu z dzieckiem.

Jakie są zalety biznesu internetowego dla mam?

Dlaczego młode mamy chętnie zakładają sklepy internetowe? Ta forma zarabiania ma wiele plusów:

  • często nie wymaga wynajęcia biura i magazynu – można pracować w domu, co oznacza oszczędność i więcej czasu z dzieckiem.
  • elastyczny czas pracy – nie musisz pracować od 8 do 16, tylko wtedy, gdy chcesz, np. gdy dziecko śpi czy wieczorem.
  • na start w wielu przypadkach niepotrzebny jest duży kapitał, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na gotowy sklep. Największym wydatkiem jest oczywiście zakup towaru – chyba że nie sprzedajesz gotowych produktów, a własne wyroby, np. rękodzieło. Wtedy jednak musisz zainwestować czas na ich wytwarzanie.
  • poprzez sklep internetowy możesz dotrzeć do większej liczby klientów.

Minusy przy prowadzeniu własnego biznesu internetowego to: ryzyko obecne przy każdej własnej działalności, a także konieczność wyrobienia w sobie systematyczności i samodyscypliny.

Jeśli chcesz mieć własny sklep internetowy, zainteresuje cię bezpłatny e-book dla mam pt. „Mama w e-biznesie. Praktyczny poradnik, jak założyć i rozwinąć biznes internetowy”. Poradnik podpowiada krok po kroku, jak otworzyć sklep i zapewnić ruch, który jest niezbędny, aby sklep zaczął zarabiać. Osobny tekst poświęcony jest prowadzeniu sklepu na Facebooku. Publikacja dostępna jest pod adresem: www.mamopracuj.pl/mikolajkowy-prezent-dla-was-ebook-mama-w-e-biznesie

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza