Kobiety AKTYWNE ZAWODOWO są LEPSZYMI mamami? [FILM]

2014-06-09 11:45

Czy kobiety aktywne zawodowo są lepszymi mamami niż te, które poświęcają się wychowaniu dzieci? Nie są, ale realizując swoje ambicje, mogą być bardziej szczęśliwymi mamami. Zobaczcie, co o tym sądzą znane mamy, które pracując, nie rezygnują z posiadania rodziny.

Mama w pracy
Autor: x-news Kobiety aktywne zawodowo mogą być bardziej szczęśliwymi mamami.

Coraz mniej Polek chce rezygnować z aktywności zawodowej po założeniu rodziny. Jesteśmy ambitne - chcemy pracować, rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie wychowywać dzieci i dbać o dom. Według psycholog Magdaleny Chorzewskiej-Panuś to kobiety same narzucają sobie takie tempo. - Komplement kobiety jest dla mnie cenniejszy niż mężczyzny - mówi psycholog. - Oceniamy siebie surowiej, ale też dokładniej, mężczyznom się po prostu podobamy - dodaje.

Pomimo tego, że ciężko jest pogodzić aktywność zawodową z życiem rodzinnym, nie chcemy rezygnować z żadnej z tych sfer. Co więcej, wiele kobiet sądzi, że to właśnie dlatego że realizują się w różnych obszarach, są w stanie lepiej zorganizować życie rodzinne.

- Nie wiem, jaką bym była mamą, gdybym nie była jednocześnie dziennikarką. Dzięki temu, że pracuję, w czasie wolnym mogę maksymalnie zatopić się w zabawę z moimi dziećmi, poświęcić im więcej czasu i więcej emocji - mówi Anna Kalczyńska, dziennikarka TVN24 i mama trójki dzieci.

- Według mnie na pewno działa zasada: "Szczęśliwe dzieci to szczęśliwa mama". Jeżeli mama się realizuje zawodowo, jest bardziej szczęśliwa i spełniona. Dzieci to czują i biorą z niej przykład - przyznaje Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes klubu sportowego i mama piątki dzieci.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza