Jak zmierzyć rozmiar biustu i jak dobrać odpowiedni biustonosz?

2013-10-02 15:53

Jak zmierzyć rozmiar biustu, aby znaleźć właściwy dla nas biustonosz? Dobranie właściwego biustonosza nie jest prostą sprawą. Szukanie idealnego stanika trzeba zacząć od znalezienia swojego prawidłowego rozmiaru. Niestety większość kobiet nie zna swojego prawidłowego rozmiaru biustonosza. Dzięki naszej instrukcji dowiesz się, jak się prawidłowo mierzyć.

Ustalanie rozmiaru biustonosza
Autor: _photos.com|photos.com Jaki powinnam nosić ROZMIAR BIUSTONOSZA? Jak się prawidłowo zmierzyć?

Spis treści

  1. Jak zmierzyć rozmiar biustu?
  2. Ustalanie prawidłowego rozmiaru biustonosza

Jak zmierzyć rozmiar biustu?

  • Krok 1 do znalezienia właściwego rozmiaru biustu

Zmierz się pod biustem. Miarką krawiecką opasz się tuż pod piersiami (bez biustonosza) i zmierz obwód na wydechu, ciasno ściskając miarkę. Od wyniku odejmij kilka cm (5-10), a otrzymasz rozmiar obwodu. Z reguły im więcej centymetrów pod biustem, tym bardziej trzeba zaniżyć obwód.

Obwód biustonosza musi być dość ścisły, ponieważ to właśnie on jest odpowiedzialny za podtrzymanie (nie ramiączka czy miseczki). Ale bez obaw – obwody staników szyte są z dość elastycznych materiałów, które dopasowują się do ciała. Dobrze dobrany obwód nie ciśnie ani nie powoduje trudności z oddychaniem, jest komfortowy i wygodny.

  • Krok 2. do wymierzenia właściwego rozmiaru biustu

Zmierz się w biuście – luźno, na wysokości brodawek, bez biustonosza lub w miękkim staniku.

>> Bielizna ciążowa. Jaką warto kupić?

Ustalanie prawidłowego rozmiaru biustonosza

W tabeli rozmiarów znajdź wyliczony rozmiar obwodu oraz wynik pomiaru w biuście. To rozmiar stanika, od którego powinnaś zacząć mierzenie. Przykład: przy 69 cm pod biustem i 86 cm w biuście rozmiar stanika to 65DD.

>> Jaki stanik pod białą bluzkę, a jaki pod sukienke bez ramiączek?

Uwaga – wyliczony rozmiar to tylko punkt wyjścia. Centymetry to nie wszystko i podczas przymiarek biustonoszy może się okazać, że potrzebujesz trochę innego rozmiaru, np. większego obwodu z tą samą wielkością miseczki (czyli np. zamiast 65DD – 70D).

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza