Wizyta u GINEKOLOGA. Jak powinna wyglądać, żebyśmy czuły się komfortowo?

2014-07-01 12:21

Polki unikają wizyt u ginekologa, dopóki nie zmuszą ich do nich dolegliwości zdrowotne. Dlaczego boimy się pójść do lekarza? Bo nie jest empatyczny, a wizyta u ginekologa rzadko wygląda tak jak powinna.

Przed ciążą: odwiedź ginekologa
Autor: photos.com

Spis treści

  1. Czym kierujemy się podczas planowania wizyty u ginekologa?
  2. Wizyta u ginekologa: chcemy przyjaznej atmosfery
  3. Czytaj także: Ciężarne Polski BOJĄ SIĘ państwowych lekarzy. Wybierają prywatne gabinety [KLIKNIJ!]

Wizyta u ginekologa nie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie, ale konieczną. To tak jak z wizytą u dentysty - nie lubimy do niego chodzić i udajemy się tam zwykle dopiero wtedy, kiedy ząb boli nas już tak bardzo, że nie możemy poradzić sobie z bólem. Podobnie jest z ginekologiem - zaniedbujemy profilaktykę, a w gabinecie lądujemy, gdy zaczyna nam coś dolegać.

Czym kierujemy się podczas planowania wizyty u ginekologa?

Dlaczego Polki zwlekają z wizytami u ginekologa? Bo nie spełniają one ich oczekiwań. Kobiety oczekują profesjonalnego podejścia, popartego wiedzą i doświadczeniem. I wolą w ogóle nie pójść do lekarza, niż udać się do kogoś, kto nie ma bagażu doświadczeń i nie jest polecany przez innych. Bo Polki przy wizycie u ginekologa często kierują się rekomendacjami przyjaciółek i koleżanek.

Wizyta u ginekologa: chcemy przyjaznej atmosfery

Twórcy kampanii "Kobiecość niejedno ma imię" zebrali dane, z których wynika, że dla ponad 80 procent kobiet w czasie wizyty u ginekologa najważniejsza jest przyjazna atmosfera. 69 procent pacjentek zwraca uwagę na to, czy lekarz interesuje się ich zdrowiem i zleca badania z własnej inicjatywy, a 57 procent oczekuje, że uzyska rzetelne porady ws. antykoncepcji.

Czytaj także: Ciężarne Polski BOJĄ SIĘ państwowych lekarzy. Wybierają prywatne gabinety [KLIKNIJ!]

Ginekolog powinien również podchodzić do pacjentki z empatią, delikatnie wykonywać wszystkie badania i zabiegi i dbać, aby czuła się komfortowo. Kobiety chcą również, aby udzielał im wyczerpujących wyjaśnień, instruował, jak wykonywać samobadanie piersi oraz wyspisywał stosowne skierowanie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza