Ćwiczenia po ciąży - 5 ćwiczeń na smukłą sylwetkę

2016-07-15 0:45

Ćwiczenia po ciąży pozwolą ci odzyskać figurę, jaką miałaś zanim urodziłaś dziecko. Znajdź codziennie chwilę, by poćwiczyć. Regularne ćwiczenia po ciąży sprawią, że poczujesz przypływ energii i osiągniesz zamierzony efekt – spalisz nadprogramowe kilogramy. Polecamy 5 niezbyt forsownych ćwiczeń po ciąży.

Ćwiczenia po ciąży wykonywane systematycznie pozwolą szybciej wrócić do dawnej formy i sylwetki. Mamom po urodzeniu dziecka szczególnie zależy na wymodelowaniu brzucha i ud, jednak najlepiej, żeby ćwiczenia po ciąży równomiernie kształtowały mięśnie całego ciała. Zobacz 5 prostych ćwiczeń po ciąży na brzuch, na nogi, na klatkę piersiową i ćwiczenia po ciąży na talię i pupę. Opisywane ćwiczenia po ciąży możesz wykonywać razem z maluszkiem. Takie ćwiczenia to także dobry pomysł na miłe spędzanie czasu.

Ćwiczenia po ciąży na brzuch

Ćwiczenia po ciąży na płaski brzuch: połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Połóż dziecko tak, aby plecami opierało się o twoje kolana. Jedną ręką trzymaj maluszka, drugą rękę ułóż z tyłu głowy. Unieś głowę i barki – broda ma być w oddaleniu od klatki piersiowej. Wytrzymaj 3 sekundy. Powtórz ćwiczenie 10 razy, po czym zmień ułożenie rąk.

Ćwiczenia po ciąży modelujące nogi

Ćwiczenia po ciąży na nogi: stań w rozkroku, stopy ustaw szerzej niż biodra, palce skieruj na zewnątrz. Wyprostuj plecy. Trzymając dziecko na rękach blisko siebie, zrób przysiad, uginając nogi i kierując kolana nad stopy, a następnie wyprostuj nogi i biodra. Powtórz 20 razy.

Ćwiczenia po ciąży na klatkę piersiową

Ćwiczenia po ciąży na klatkę piersiową: usiądź, krzyżując nogi. Wyprostuj plecy. Chwyć dziecko pod paszki, a następnie 10 razy unieś je nad głowę i opuść. Opuszczając, za każdym razem daj mu całusa.

Ćwiczenia po ciąży modelujące talię

Ćwiczenia po ciąży na talię: połóż się na lewym boku, maluszka ułóż blisko siebie. Lekko ugnij nogi. Prawą rękę ugnij, dłoń połóż z tyłu głowy. Unieś tułów i napnij talię. Powtórz 15 razy, następnie połóż się na prawym boku i zrób to ćwiczenie od nowa.

Ćwiczenia po ciąży ujędrniające pupę

Ćwiczenia po ciąży na pupę: połóż się na brzuchu, ułóż dziecko przed sobą. Tułów oprzyj na ugiętych przedramionach. Zegnij lewą nogę w kolanie i unieś to kolano 10 razy, następnie zmień nogę i powtórz ćwiczenie.

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza