Ćwiczenia w połogu. Jak ćwiczyć w połogu? [ZDJĘCIA]

2016-07-15 23:15

Ćwiczenia w połogu warto zacząć wykonywać jak najwcześniej. Oczywiście, jeśli rodziłyśmy naturalnie i jeśli nie ma żadnych przeciwskazań. Jakie ćwiczenia w połogu można wykonywać w domu? Polecamy zdjęcia w naszej galerii zdjęć!

Spis treści

  1. Ćwiczenia w połogu: kiedy zacząć ćwiczyć?
  2. Ćwiczenia w połogu a cesarka
  3. Ćwiczenia w połogu: czy mogę wykonywać forsowne ćwiczenia?

Ćwiczenia w połogu warto wykonywać, by szybciej powrócić do formy sprzed ciąży. Kiedy można rozpocząć pierwsze ćwiczenia? Czy czas regeneracji organizmu jest różny w zależności od rodzaju porodu? Przeczytajcie.

>> Czytaj także: Ćwiczenia po porodzie - wzmocnij ciało po porodzie >>

Ćwiczenia w połogu: kiedy zacząć ćwiczyć?

Najlepiej jest zacząć ćwiczenia od razu, gdy lekarz wyrazi na to zgodę. To pozwoli ci szybciej wrócić do formy, którą przy małym dziecku powinnaś mieć dobrą. Można je zacząć już od pierwszej do 14. doby po porodzie. Pamiętaj, aby intensywność ćwiczeń oraz liczbę dostosować do ciebie. Jeśli poczujesz jakikolwiek ból, przerwij ćwiczenia i odpocznij. Jeśli rodziłaś przez cesarskie cięcie, porozmawiaj z lekarzem o terminie rozpoczęcia ćwiczeń.

>> Czytaj także: Ćwiczenia po cesarskim cięciu >>

 

Jak zgubić brzuch po ciąży?

Ćwiczenia w połogu a cesarka

Po cesarskim cięciu powrót do formy trwa znacznie dłużej niż po porodzie naturalnym. Już w szpitalu nie należy ciągle leżeć w łóżku, a robić krótkie spacery, które zapobiegną zrostom. Przez najbliższe tygodnie po porodzie staraj się nie napinać mięśni brzucha oraz ćwiczyć tylko górne partie ciała. Później możesz powoli zacząć ćwiczyć mięśnie Kegla. W kolejnych miesiącach uczęszczaj na basen (woda świetnie regeneruje organizm), jeździj na rowerze. Po kilku miesiącach od cesarki możesz rozpocząć ćwiczenia na mięśnie brzucha.

>> Czytaj także: >> Jaki sport uprawiać po cesarskim cięciu? >>

Ćwiczenia w połogu: czy mogę wykonywać forsowne ćwiczenia?

Po 6 tygodniach połogu można dodawać coraz trudniejsze ćwiczenia i zwiększyć ich ilość. Należy pamiętać, że zbyt forsowne ćwiczenia mogą doprowadzić do krwotoku. Gdy zakończy się okres połogu możesz zacząć uczęszczać na basen lub spacerować wraz ze swoją pociechą, co dodatkowo poprawi twoja kondycje psychiczną.