Wróżby na andrzejki: jak wróżyć, żeby przepowiednie się spełniły?

2021-11-15 12:54

Wróżby andrzejkowe to najważniejsza atrakcja podczas każdej imprezy organizowanej w andrzejki (w wigilię imienin Andrzeja). Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze wróżby na andrzejki i jak należy wróżyć, by przepowiednia się spełniła?

Z okazji andrzejków organizowane są różne przyjęcia i „domówki”, podczas których główną atrakcję stanowią wróżby i przepowiednie. Dawniej wróżenie w andrzejkową noc, czyli wigilię imienin Andrzeja traktowane było bardzo poważnie, dziś to po prostu element uatrakcyjniający zabawę – zarówno tę organizowaną dla dorosłych, jak i tę specjalnie przygotowaną dla dzieci.

I choć współcześnie jesteśmy bardzo racjonalni – zarzekamy się, że w żadne bujdy i zabobony nie wierzymy, to jednak... podczas wróżenia jesteśmy zawsze podekscytowani i w skupieniu próbujemy odczytać znaczenie przepowiedni.

Spis treści

  1. Wróżby na andrzejki dawniej i dziś
  2. Popularne wróżby i przepowiednie andrzejkowe
  3. Wróżby na andrzejki – co zrobić, żeby się spełniły?
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Wróżby na andrzejki dawniej i dziś

Zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór dotyczył pierwotnie panien na wydaniu, które chciały poznać swój przyszły los. Wróżby i przepowiednie miały przynieść im odpowiedź na pytania: czy kawaler, którego panna sobie „upatrzyła”, odwzajemnia jej uczucie i czy zostanie jej mężem?

Dziś wróżą sobie wszyscy – panie i panowie na turnusie w sanatorium, studenci i studentki w akademiku, rodzice podczas domowej imprezy i dzieci w przedszkolu, a wróżby oraz przepowiednie są bardziej uniwersalne i dotyczą ogólnej przyszłości uczestników zabawy.

Czytaj również: Wróżby i piosenki na Andrzejki w przedszkolu

Wróżby na andrzejki: przepis na ciasteczka z wróżbą [GOTOWE WRÓŻBY]

Popularne wróżby i przepowiednie andrzejkowe

Najpopularniejszą andrzejkową wróżbą jest oczywiście lanie wosku – stopiony wosk leje się na wodę i interpretuje kształt, jaki utworzy on po zastygnięciu.

Inne równie popularne wróżby to przekładanie butów i wróżenie ze skórki od jabłka. Zabawa z przekładaniem buta polega na tym, że każdy uczestnik andrzejkowego przyjęcia musi zdjąć lewy but, a następnie wszystkie zebrane buty układa się jeden za drugim na przemian od początku jednej ściany pokoju w kierunku drugiej.

Właściciel lub właścicielka buta, który dotknie przeciwległej ściany, najszybciej znajdzie partnera (panna pierwsza wyjdzie za mąż, a kawaler pierwszy się ożeni).

Żeby powróżyć ze skórki od jabłka, trzeba przede wszystkim dokładnie obrać owoc ze skóry, tak by obierek się nie przerwał. Następnie rzucamy skórkę jabłka za siebie, a z kształtu, który z niej powstanie, próbujemy odczytać pierwszą literę imienia przyszłego ukochanego (ukochanej) lub męża (żony).

Wróżby na andrzejki – co zrobić, żeby się spełniły?

Wszyscy i mali, i duzi o czymś marzymy – ciekawych i dalekich podróżach, sukcesach w pracy lub szkole, pasjonującej pracy, spełnieniu w życiu prywatnym, wygranej w Lotto... Ile ludzi, tyle marzeń. Czy andrzejkowe wróżby mogą pomóc w ich spełnieniu?

Cóż, wróżby i czary to tylko zabawa, ale może dla pewności warto na wstępie wypowiedzieć zaklęcie: „Hokus-pokus, czary-mary, aby wróżba się spełniła, złóżmy dary” i wrzucić grosik do miski z wodą, zanim zaczniemy do niej lać wosk? Tak na wszelki wypadek...

Czy wróżby mogą się spełnić?
Agafia, wróżka, www.telepatia.pl

Czy wróżby Andrzejkowe mają większą szansę się spełnić - czy ten wieczór jest rzeczywiście magiczny?

Wszystkie święta mają magiczną moc, ponieważ w wtedy tak wiele serc na raz otwiera się na innych, uwalniając w kosmos najlepsze energie, drzemiące w każdym z nas. A nasze dobre emocje przyciągają dobre emocje innych i dobre zdarzenia, bo takie jest najstarsze prawo magii: podobne przyciąga podobne.

Andrzejki są szczególnym świętem, świętem miłości i nadziei, dlatego andrzejkowe wróżby są czymś więcej niż zaglądaniem w przyszłość: są prośbą serc, wysyłaną w wielowymiarową przestrzeń. Tysiące i miliony takich próśb, wysyłanych w tym samym czasie sprawia, że kosmos w odpowiedzi zsyła nam deszcz spełnionych życzeń.

www.dlarodzinki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza