Jak szybko zapuścić włosy - sposoby na piękną długą fryzurę

2021-09-01 11:40

Długie i gęste włosy to marzenie niejednej kobiety. Jak szybko zapuścić włosy i czy to w ogóle jest możliwe? Okazuje się, że tak! Oto kilka sposobów na przyspieszenie porostu włosów.

Jak szybko zapuścić włosy - sposoby na piękną długą fryzurę
Autor: Getty images Jak szybko zapuścić włosy - sposoby na piękną długą fryzurę

Marzysz o długich włosach? Możesz szybko zapuścić włosy. Przeciętnie włosy rosną około 0,35 milimetra dziennie, co oznacza, że miesięczny przyrost włosów wynosi około 1 centymetra.

Okazuje się jednak, że istnieje kilka sposobów na przyspieszenie tego procesu. Oczywiście nie ma szans, by włosy urosły kilka centymetrów w tydzień, ale w skali miesiąca można osiągnąć długość większą niż 1 centymetr. Sprawdźcie, jak szybko zapuścić włosy.

Spis treści

  1. Zadbaj o skórę głowy, aby szybko zapuścić włosy
  2. Masaż głowy na szybki porost włosów
  3. Wcierki do skóry głowy
  4. Odpowiednie odżywianie
  5. Odżywki i maski
  6. Przycinać końcówki czy nie?
  7. Nie rozjaśniaj włosów
Dlaczego wypadają włosy - prawdy i mity

Zadbaj o skórę głowy, aby szybko zapuścić włosy

Zadbana skóra głowy to podstawa w zapuszczaniu włosów. To właśnie w niej znajdują się mieszki włosowe, gruczoły, nerwy, naczynia krwionośne, kolagen, włókna elastyny i komórki tłuszczowe. Skóra głowy jest jak gleba dla roślin. Warto więc najpierw o nią zadbać, by wyrastały z niej piękne, zdrowe i grube włosy.

Jak to zrobić? Przede wszystkim dobrać odpowiedni szampon do skóry głowy, odpowiadający jej potrzebom. Zapewne doskonale wiesz, czy skóra Twojej głowy potrzebuje nawilżenia czy może regulacji sebum. Pamiętaj, żeby zawsze wybierać szampon właśnie z myślą o skórze głowy, a nie włosach. Do włosów natomiast dobieraj odpowiednie odżywki i maski.

Aby w 100 procentach dokładnie zadbać o skórę głowy, pamiętaj o peelingu! W sklepach kosmetycznych jest coraz szersza oferta peelingów do skóry głowy. Zabieg ten usuwa martwy naskórek, co pomaga potem aktywnym składnikom szamponu czy wcierek w lepszym wchłanianiu się w skórę głowy.

To jednak nie jest jedyna korzyść. Dzięki peelingowi skóra głowy jest oczyszczona i świeża. Pamiętaj, by peeling nakładać na suchą skórę głowy.

Czytaj również: Doczepianie włosów obciąża naturalne włosy? Na czym polega zabieg?

Laminowanie włosów galaretką - co to za zabieg i po co się go robi?

Zobacz galerię fryzur komunijnych na długie włosy

Masaż głowy na szybki porost włosów

Masaż głowy to doskonały sposób na przyspieszenie porostu włosów. Należy zdać sobie bowiem sprawę, że masując skórę, dba się o jej dotlenienie, a tym samym odżywienie. A odżywiona skóra głowy to automatycznie lepsze odżywienie mieszków włosowych, co z kolei prowadzi do wzmocnienia włosów i przyspieszenia ich porostu.

Zaniedbanie tej czynności, czyli regularnego masowania, może z kolei prowadzić do przeciwnych skutków - niedotlenienia skóry głowy, a tym samym osłabienia włosów i ich wypadania. Przy okazji masaż skóry głowy jest wyjątkowo relaksujący i odprężający. W jaki sposób go wykonywać, by był efektywny?

Przede wszystkim należy masować skórę głowy w taki sposób, by było czuć, jak porusza się po czaszce. Jest to nieco nietypowe uczucie, ale tylko w ten sposób odpowiednio dotlenimy skórę głowy. Taki masaż można wykonywać np. podczas mycia włosów. W trakcie masażu nie drap skóry, nie ciągnij się za włosy.

Wcierki do skóry głowy

Popularne i uwielbiane przez włosomaniaczki wcierki również są doskonałym sposobem na przyspieszenie porostu włosów. Przede wszystkim należy je wmasować w skórę głowy, a tym samym wykonać masaż, o którego korzyściach wspomnieliśmy powyżej.

Poza tym wcierki zawierają mnóstwo korzystnych dla skóry głowy i cebulek substancji, które mogą mieć działanie regeneracyjne i odżywcze, a tym samym przyspieszające porost włosów. W sklepach kosmetycznych jest ogromny wybór wcierek o rożnym przeznaczeniu. Szukaj tych, które przyspieszają porost włosów i pamiętaj, by regularnie je stosować.

Odpowiednie odżywianie

To kolejny krok, którego nie można pominąć podczas procesu zapuszczania włosów. Odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na wygląd skóry, paznokci i włosów. Jeśli jest uboga w składniki odżywcze, minerały i witaminy, to od razu odbije się to na wyglądzie.

Oczywiste jest, że jedząc same fast foody, możemy zapomnieć o pięknych i długich włosach. Organizm pozbawiony składników odżywczych nie będzie „inwestował” energii we włosy czy skórę. Należy pamiętać, że codziennie posiłki powinny być bogate w biotynę, kwas foliowy, witaminy D, A, C i E.

Można również wspomóc organizm specjalną, celowaną suplementacją. Trzeba jednak pamiętać, że nie zastąpi ona zdrowych i pełnowartościowych posiłków.

Czytaj również: Preparaty na wypadanie włosów po ciąży - poradnik i przegląd

Wypadanie włosów po ciąży: dlaczego ścięcie włosów nie pomaga?

Odżywki i maski

O ile do tej pory skupialiśmy się na skórze głowy, o tyle nie można również zapominać o całej długości włosów. Oczywiście ich pielęgnacja nie przyspieszy porostu, ale za to zapobiegnie kruszeniu się i łamaniu włosów, co z kolei mogłoby przypominać syzyfową pracę. Właśnie dlatego warto zadbać o włosy na całej długości, aby były nawilżone, silne i mocne.

W tym celu warto dobrać odpowiednie maski i odżywki. Najważniejsze jest ich regularnie stosowanie po każdym myciu. Można także wypróbować metodę omo, która polega na nałożeniu odżywki na całej długości włosów tuż przed nałożeniem szamponu na skórę głowy i myciem jej. W ten sposób zabezpiecza się włosy przed wysuszającym działaniem szamponu.

Przycinać końcówki czy nie?

Mogłoby się wydawać, że zapuszczając włosy, powinnaś trzymać się z daleka od nożyczek i podcinania końcówek. Nic bardziej mylnego! Już wspomnieliśmy o tym, że łamiące się włosy nie są sprzymierzeńcem zapuszczania. Tak samo jak i rozdwojone końcówki! Dlatego regularnie co dwa-trzy miesiące warto podciąć końce dla ich zdrowego i pięknego wyglądu.

Czytaj również: Jak wzmocnić włosy po ciąży?

Włosy ombre i sombre. Czym się różnią i komu pasują?

Nie rozjaśniaj włosów

Regularnie rozjaśnianie włosów nie sprzyja szybkiemu ich zapuszczaniu. Miej na uwadze fakt, że rozjaśnianie to ogromna ingerencja w strukturę włosów. To prowadzi do ich osłabienia, a w rezultacie często również kruszenia się i łamania. Tak osłabione włosy nie mają szans szybko urosnąć. Jeśli więc zależy ci na szybkim poroście włosów, zapomnij o tym zabiegu fryzjerskim.

QUIZ: Jaką porą roku jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaki masz kolor włosów?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza