Laminowanie brwi – zabieg, który ujarzmi niesforne włoski

2021-09-20 14:38

Laminowanie brwi to zabieg skierowany do osób o sztywnych, wywijających się brwiach, jak również tych, którzy chcieliby je podkreślić, zachowując przy tym naturalność. Po jego wykonaniu włoski są grubsze, odżywione, a przede wszystkim ładnie się układają. Laminacja brwi jest bezbolesna, trwa tylko kilkanaście minut i daje naprawdę spektakularne efekty!

laminowanie brwi
Autor: Getty images

Laminowanie brwi to trend, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Skąd się wziął? Kilka lat temu jedną z popularniejszych celebrytek stała się modelka i aktorka Cara Delevigne, której znakiem rozpoznawczym były gęste, wręcz krzaczaste brwi. Kobiety na całym świecie zaczęły kopiować jej styl, zapoczątkowując trend na naturalny wygląd brwi, które utrwalano na mydełko lub specjalnie przeznaczony do tego żel. W niepamięć odeszły wyskubane, bardzo cienkie, czy wręcz narysowane na skórze łuki. Uważa się, że Cara Delevigne rozpowszechniła też zabieg, któremu poddała swoje brwi, by nieco je ujarzmić. Dzięki niemu jej twarz nabrała subtelności i delikatności. Zabieg ten to laminowanie brwi – w Polsce cieszy się on coraz większą popularnością. Sprawdziłyśmy, czym jest, jakie daje efekty i ile kosztuje!

Spis treści

  1. Laminowanie brwi – co to jest?
  2. Laminowanie brwi – kiedy warto się na nie zdecydować?
  3. Laminowanie brwi – na czym polega? Zabieg krok po kroku
  4. Laminowanie brwi – czy zabieg można przeprowadzić w domu?
  5. Laminowanie brwi – jak dbać o brwi po zabiegu?
  6. Laminowanie brwi – przeciwwskazania
  7. Laminowanie brwi – czy można mu się poddać w ciąży lub podczas karmienia piersią?
  8. Laminowanie brwi – cena zabiegu
Co dzieje się z włosami po ciąży?

Laminowanie brwi – co to jest?

Laminowanie brwi to zabieg, którego celem jest ułożenie i nadanie odpowiedniego kierunku, a także wzmocnienie i regeneracja włosków. Dzięki niemu brwi będą się lepiej układały, staną się odżywione, zyskają głębszy kolor i pogrubienie. W efekcie oprawa oczu stanie się bardziej wyrazista. To alternatywa dla makijażu permanentnego, który utrzymuje się na twarzy kilka lat, a po czasie, jeśli nie jest odnawiany, barwnik blednie, wyglądając zazwyczaj niezbyt estetycznie.

Zabieg ma charakter półtrwały, co oznacza, że efekt utrzymuje się przez 4-6 tygodni. Jest bezbolesny, chociaż w trakcie możemy poczuć delikatne mrowienie lub swędzenie. Trwa od 45 do 60 minut.

Laminowanie brwi – kiedy warto się na nie zdecydować?

Metoda ta jest polecana szczególnie osobom, które:

  • mają sztywne, trudne do ułożenia brwi;
  • mają brwi nieujarzmione, kręcące się, wywijające w różnych kierunkach;
  • mają cienkie, ledwo widoczne brwi (staną się bardziej wyraziste).

Laminowanie brwi stało się też hitem wśród pań… spodziewających się wkrótce dziecka. Wszystko dlatego, że brwi po takim zabiegu wyglądają naturalnie i pięknie, nadając spojrzeniu wyrazistości. To sprawia, że kobiety, które w szpitalu po porodzie nie planują się malować, mogą zachować świetny wygląd bez makijażu. Niby drobna zmiana, ale z dostrzegalnym efektem!

Zobacz: Jak szybko zapuścić włosy - sposoby na piękną długą fryzurę

Laminowanie brwi – na czym polega? Zabieg krok po kroku

W zależności od salonu kosmetycznego i użytych kosmetyków poszczególne etapy zabiegu mogą mieć różną kolejność, jednak najczęściej składa się z następujących kroków:

  1. oczyszczanie – specjalnymi preparatami myje się i odtłuszcza włoski.
  2. Otworzenie łusek – odpowiada za to kwas tioglikolowy, który rozrywa budulec włosków i stwarza nowy, sprawiając, że stają się one podatne na układanie.
  3. Odżywienie – na włoski nakłada się botoks bogaty w rozmaite substancje odżywcze (m.in. witaminy z grupy B, witaminę A, E i F, jedwab, olejki czy proteiny pszenicy oraz soi), który je wzmacnia i pogrubia.
  4. Keratyna – pozwala dłużej cieszyć się efektami zabiegu, unosi włoski u nasady. Powinna pozostać na brwiach przez około jedną dobę.

Warto pamiętać, by przed zabiegiem laminowania brwi po nim codziennie nawilżać skórę. Jeśli po jego wykonaniu w okolicy brwi pojawią się jakieś ranki lub strupki, najlepiej skontaktować się z kosmetyczką. Może być to efekt alergii lub po prostu skutek działania produktów użytych podczas laminacji, które wpływają na warstwę rogową skóry doprowadzając do jej łuszczenia.

Laminowanie brwi – czy zabieg można przeprowadzić w domu?

Nie jest to polecane ze względu na zastosowanie kwasu tioglikolowego, który znajdziemy m.in. w kremach do depilacji. Nieumiejętnie zaaplikowany może zniszczyć najcieńsze włoski. Druga kwestia to możliwość wystąpienia alergii i podrażnień, szczególnie u osób o wrażliwej skórze. Z tego względu przeprowadzenie zabiegu lepiej pozostawić profesjonalistom.

Przeczytaj: Zabiegi medycyny estetycznej poprawiające wygląd piersi i brzucha po ciąży

Laminowanie brwi – jak dbać o brwi po zabiegu?

Przede wszystkim przez pierwszą dobę po zabiegu najlepiej jest nie dotykać brwi. W tym czasie nie powinno się ich moczyć, chodzić na basen czy saunę. Wszystko po to, by zastosowane preparaty miały czas się wchłonąć.

Po upływie doby można już malować brwi, stosować kosmetyki do demakijażu, chodzić na basen, saunę czy solarium. By podtrzymać efekt zabiegu, poleca się nawilżać brwi olejkami (np. rycynowym lub z czarnuszki) i przeczesywać je specjalną szczoteczką.

Laminowanie brwi – przeciwwskazania

Jak większość zabiegów, także laminowanie brwi ma pewne obostrzenia. Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które:

  • w ciągu dwóch ostatnich lat miały stwierdzony nowotwór lub są w trakcie chemioterapii,
  • w ciągu dwóch ostatnich lat miały przeprowadzane na twarzy operacje plastyczne,
  • mają grzybicę skóry, a szczególnie w obrębie twarzy,
  • mają świeże rany lub otarcia w okolicy brwi,
  • cierpią na choroby wirusowe lub bakteryjne,
  • mają alergię skóry lub choroby alergiczne oczu,
  • mają AZS,
  • mają ostry trądzik z otwartymi zmianami w okolicy brwi,
  • mają przesuszoną skórę w wyniku przyjmowania leków takich jak Izotek,
  • w ciągu dwóch tygodni przed zabiegiem wykonywały zabiegi złuszczające z wykorzystaniem kwasów,
  • w ciągu miesiąca przed zabiegiem stosowały retinol lub jego pochodne,
  • w ciągu 48 godzin przed zabiegiem wykonywały peeling twarzy.

Polecamy: Laminowanie włosów galaretką - co to za zabieg i po co się go robi?

Laminowanie brwi – czy można mu się poddać w ciąży lub podczas karmienia piersią?

Oficjalnie nie ma ku temu przeciwwskazań, jednak… nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak organizm danej kobiety zareaguje na zabieg. Ciąża i karmienie piersią wiążą się z licznymi zmianami zachodzącymi w organizmie. Może się zdarzyć, że w trakcie laminacji dojdzie do reakcji alergicznej, z którą trudno się będzie „uporać” ze względu na to, że kobiety ciężarne i karmiące nie mogą przyjmować wielu leków, w tym antyhistaminowych. Jeśli więc marzy nam się laminowanie brwi, lepiej odłożyć zabieg w czasie dla dobra siebie i dziecka.

Laminowanie brwi – cena zabiegu

Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za laminację brwi, może być różna w zależności od salonu, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg. Zazwyczaj jednak kosztuje on około 100-200 zł. Wiele gabinetów oferuje ponadto opłacalne pakiety cenowe obejmujące – poza laminacją – także koloryzację brwi, ich nitkowanie czy botoks.

Przeczytaj także: Manicure winylowy: na czym polega? Manicure krok po kroku

Co wiesz o problemach ze skórą w ciąży?

Pytanie 1 z 10
Linea negra na brzuchu to efekt:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza