Coraz więcej firm PRZYJAZNYCH MAMOM. Dlaczego?

2014-07-06 17:55

Pracodawcy coraz częściej chwalą się swoją przyjaznością rodzinie. Udogodnienia dla młodych mam to nie tylko ukłon w stronę pracownic, ale strategia, dzięki której wszyscy zyskują.

Wiele kobiet, planując ciążę i urodzenie dziecka, ze strachem myśli o swojej sytuacji na rynku pracy. Kobiety obawiają się, że nie będą w stanie konkurować z bezdzietnymi, dyspozycyjnymi pracownikami, i pracodawca przy najbliższej okazji się ich pozbędzie. Firm, w których młode matki traktowane są jak pracownice drugiej kategorii, nie brakuje. Jednak coraz częściej firmy zauważają, że warto wspierać matki w pracy. Przybywa pracodawców, którzy nie tylko wypełniają swoje obowiązki wobec kobiet w ciąży i młodych matek, wynikające z prawa, ale także z własnej inicjatywy wprowadzają udogodnienia ułatwiające łączenie pracy z macierzyństwem. Są to nie tylko korporacje, ale też małe firmy. Udogodnienia dotyczą nie tylko młodych mam, ale i ojców. W firmach przyjaznych mamom panuje atmosfera wspierająca macierzyństwo, a wiadomość o ciąży pracownicy przyjmowana jest z uśmiechem. Po urodzeniu dziecka kobieta może liczyć na elastyczne godziny pracy, pracę zdalną, pokój do karmienia dzieci, becikowe od firmy, zakładowy żłobek lub przedszkole, a także kolonie i obozy dla dziecka.

Firmy przyjazne mamom – czemu to się opłaca?

Pracodawcy zauważają, że udogodnienia dla matek to także zysk dla firmy. Takie pracownice są zadowolone i bardziej starają się w pracy. Młode mamy są mistrzyniami w organizacji, są zdyscyplinowane, odpowiedzialne i zależy im na pracy. Prorodzinna postawa to także element społecznej odpowiedzialności biznesu – firma przyjazna matkom zyskuje wizerunek takiej, której nie zależy tylko na zysku, ale również na pozytywnym wpływie na społeczeństwo. Firmy, wspierając młodych rodziców, chcą pozytywnie wpłynąć na dzietność i stworzyć dobrą atmosferę wokół macierzyństwa.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE