Kobiety AKTYWNE ZAWODOWO są LEPSZYMI mamami? [FILM]

Mama w pracy
Autor: x-news Kobiety aktywne zawodowo mogą być bardziej szczęśliwymi mamami.

Czy kobiety aktywne zawodowo są lepszymi mamami niż te, które poświęcają się wychowaniu dzieci? Nie są, ale realizując swoje ambicje, mogą być bardziej szczęśliwymi mamami. Zobaczcie, co o tym sądzą znane mamy, które pracując, nie rezygnują z posiadania rodziny.

Coraz mniej Polek chce rezygnować z aktywności zawodowej po założeniu rodziny. Jesteśmy ambitne - chcemy pracować, rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie wychowywać dzieci i dbać o dom. Według psycholog Magdaleny Chorzewskiej-Panuś to kobiety same narzucają sobie takie tempo. - Komplement kobiety jest dla mnie cenniejszy niż mężczyzny - mówi psycholog. - Oceniamy siebie surowiej, ale też dokładniej, mężczyznom się po prostu podobamy - dodaje.

Pomimo tego, że ciężko jest pogodzić aktywność zawodową z życiem rodzinnym, nie chcemy rezygnować z żadnej z tych sfer. Co więcej, wiele kobiet sądzi, że to właśnie dlatego że realizują się w różnych obszarach, są w stanie lepiej zorganizować życie rodzinne.

- Nie wiem, jaką bym była mamą, gdybym nie była jednocześnie dziennikarką. Dzięki temu, że pracuję, w czasie wolnym mogę maksymalnie zatopić się w zabawę z moimi dziećmi, poświęcić im więcej czasu i więcej emocji - mówi Anna Kalczyńska, dziennikarka TVN24 i mama trójki dzieci.

- Według mnie na pewno działa zasada: "Szczęśliwe dzieci to szczęśliwa mama". Jeżeli mama się realizuje zawodowo, jest bardziej szczęśliwa i spełniona. Dzieci to czują i biorą z niej przykład - przyznaje Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes klubu sportowego i mama piątki dzieci.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE