Filtry treści: raport dyzurnet.pl

2009-12-22 9:48

Według badań EU Kids Online, prowadzonych w ramach programu „Safer Internet”, 50 proc. polskich rodziców stosuje programy filtrujące lub monitorujące aktywność dziecka w Sieci. Jednak aż 16 proc. rodziców zupełnie nie potrafi korzystać z tego rodzaju oprogramowania.

Testy przeprowadzone przez Dyżurnet.pl wykazały, że mimo iż większość programów filtrujących dość skutecznie blokuje dostęp do polskich treści pornograficznych, to przeważnie nie stanowią wystarczającej ochrony przed stronami propagującymi rasizm, ksenofobię czy używki. Ich zaletą jest to, że dość skutecznie opierają się popularnym wśród młodzieży sposobom obejścia blokady rodzicielskiej. Producenci programów nie ograniczają się tylko do oferowania narzędzi filtrujących. Często umożliwiają określenie czasu dostępu lub blokadę innych programów zainstalowanych na komputerze (np. gier i komunikatorów).

Raport dostępny jest w postaci pliku PDF na stronie Dyżurnet.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza