6 sposobów na zmniejszenie ryzyka ZARAŻENIA niemowlaka od starszego rodzeństwa

2014-02-24 20:38

Masz w domu chorego przedszkolaka i boisz się, że niemowlak się od niego zarazi? Przestrzegaj kilku prostych zasad, dzięki czemu ryzyko zarażenia malucha będzie dużo mniejsze.

domowe sposoby na przeziebienie
Autor: _photos.com

Jak zmniejszyć ryzyko, że niemowlę zarazi się od chorego rodzeństwa?

1. Zakatarzony i kichający chory powinien używać tylko jednorazowych chustek higienicznych. Po użyciu trzeba je od razu wyrzucić, bo to siedlisko zarazków.

2. Przy kaszlu i kichaniu trzeba zakrywać usta dłonią (lub chusteczką), a później umyć ręce.

3. Lepiej, aby chory leżał i odpoczywał. Zmniejszy to także roznoszenie się zarazków po całym mieszkaniu.

4. Nie wolno oblizywać butelek ani smoczków niemowlęcia. W ten sposób bardzo łatwo przekazać mu chorobotwórcze grzyby, bakterie lub wirusy.

5. Chory powinien mieć swoje talerzyki, kubki i sztućce, które trzeba umyć zaraz po posiłku. Nie wolno dojadać posiłku po przeziębionym przedszkolaku. Niedojedzone resztki trzeba wyrzucić.

6. Lepiej nie przegrzewać niemowlęcia, bo dodatkowa warstwa ubrania w domu wcale nie zmniejszy ryzyka infekcji. Wręcz przeciwnie, zgrzane dziecko jest mniej odporne. Dlatego lepiej dotykać karku dziecka (powinien być ciepły, a nie spocony lub chłodny) i ubierać go stosownie do panującej w domu temperatury.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza