Kiedy można współżyć po cesarce? Nie musisz czekać aż tak długo

2022-02-01 13:23

Seks po porodzie jest ważny dla waszych wspólnych relacji. Ale budzi też wiele obaw i lęków, także gdy chodzi o współżycie po cesarskim cięciu. Kiedy można uprawiać seks po porodzie przez cesarskie cięcie? Przeczytaj, czy współżycie seksualne jest bezpieczne po cesarce.

Kiedy można współżyć po cesarce? Nie musisz czekać aż tak długo
Autor: Getty images Kiedy można współżyć po cesarce? Nie musisz czekać aż tak długo

Spis treści

  1. Kiedy zacząć seks po cesarskim cięciu?
  2. Brak ochoty na seks po cc

Wbrew pozorom seks po porodzie cesarskim cięciu jest możliwy szybciej niż po porodzie naturalnym. Cesarskie cięcie ma tę przewagę nad porodem naturalnym, że (pod pewnymi względami) szybciej można wrócić do normalnego funkcjonowania - przynajmniej w sferze współżycia seksualnego. Kiedy można zacząć współżyć po cesarce?

Na czym polega poród przez cesarskie cięcie?

To, że właśnie stałaś się mamą, nie oznacza że przestałaś być kobietą i partnerką seksualną. zrozumiałe jest jednak to, że możesz czuć obawy przed "pierwszym razem" po porodzie. Oczywiście inaczej wygląda sytuacja w przypadku cięcia cesarskiego i porodu drogą naturalną. 

Kiedy zacząć seks po cesarskim cięciu?

Ponieważ przy cesarskim cięciu twoja pochwa nie ucierpiała z powodu porodu, będziesz mogła podjąć współżycie seksualne szybciej niż mamy po porodzie naturalnym. Powinnaś także odczuwać większą przyjemność podczas seksu, bo mięśnie nie zostały rozciągnięte i w pochwie nie ma większego luzu.

Możesz się kochać już sześć tygodni po cesarskim cięciu (część lekarzy sugeruje, że wystarczy 4-tygodniowa wstrzemięźliwość w stosunkach seksualnych).

Brak ochoty na seks po cc

Prawdą jest jednak, że seks po porodzie (bez względu na jego rodzaj) może wyglądać zupełnie inaczej, ale to już z innych względów - czasem po całym dniu opieki na dzieckiem, marzysz tylko o tym, by solidnie odpocząć.

Ogrom obowiązków przy dziecku i zmiany hormonalne czasami odbierają apetyt na seks. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego i taki stan w końcu minie. Wkrótce będziesz mogła rozpocząć współżycie i seks po porodzie wrócić do normy.

Czytaj również: Kiedy seks po porodzie? Dylematy młodej mamy

Cesarskie cięcie - czy dzieci urodzone przez cc różnią się od noworodków urodzonych naturalnie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza