Wysypka u niemowlaka: potówki czy może alergia?

2013-06-13 15:01

Wysypka u niemowlaka nie zawsze jest łatwa do zdiagnozowania. Alergia bywa mylona z potówkami i odwrotnie. Zobacz jak rozpoznać wysypkę u niemowlaka i jak sobie z nią radzić.

Spis treści

  1. Wysypka u niemowlaka: potówki
  2. Co może powodować wysypkę u niemowlaka? Zobacz film
  3. Wysypka u niemowlaka: jak pozbyć się potówek
  4. Wysypka u niemowlaka: zmiany alergiczne

Wysypka u niemowlaka może mieć różne pochodzenie. Aby się ich pozbyć, najważniejsza jest odnalezienie właściwej przyczyny ich powstania.

Wysypka u niemowlaka: potówki

Najpopularniejszą wysypką u niemowlaka są potówki i to one najczęściej pojawiają się na skórze. Występują na twarzy, w okolicy karku, pleców i pachwin. Wyglądem przypominają małe czerwone kropeczki, czasem z ledwie widocznym białym centralnym punktem. Grudki pojawiają się zwykle po spaniu lub spacerze, w trakcie których malec się zgrzał.

Co może powodować wysypkę u niemowlaka? Zobacz film

O czym świadczy wysypka u niemowlaka?

Wysypka u niemowlaka: jak pozbyć się potówek

Potówki ustępują same po kąpieli, zwykle po 1–2 dniach. Wystarczy wykąpać dziecko, ubierać je lekko i ograniczyć stosowanie oliwek na skórę.

Wysypka u niemowlaka: zmiany alergiczne

Zmiany alergiczne przybierają zwykle wygląd czerwonych plam. Skóra jest szorstka i wyraźnie swędzi. Rumień pojawia się najczęściej na twarzy (policzki wyglądają jak polakierowane), w okolicy zgięć kolan i łokci, a także płatków usznych. I nie ustępuje raczej w ciągu 1–2 dni. Najczęściej konieczna jest wizyta u lekarza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza