Jaki przewijak dla niemowlaka wybrać? [GALERIA]

2021-08-23 13:49

Przewijak na łóżeczko to mebel, który przyda się każdemu rodzicowi. Wygodne przewijanie dziecka to podstawa, skoro spędzisz w tym miejscu mnóstwo czasu. Sprawdź, jaki przewijak dla niemowlaka będzie dla ciebie najlepszy.

przewijak dla niemowlaka
Autor: Getty Images przewijak dla niemowlaka

Przewijak to niezbędny element w pokoju każdego niemowlaka. To taki gadżet, który powinien dawać maksimum komfortu, bo zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, korzysta się z niego bardzo często. 

Spis treści

  1. Przewijak, a zasady bezpieczeństwa
  2. Przewijak - gdzie kupować?
  3. Przewijak na łóżeczko: czy warto kupić?
  4. Przewijak z wanienką: dobre rozwiązanie?
  5. Komoda do przewijania dziecka: czy warto?
Kąpiel niemowlęcia

Przewijak, a zasady bezpieczeństwa

Najważniejsze, aby był on bezpieczny zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Nienaruszalnym warunkiem jest stabilność. Należy już w sklepie sprawdzić, czy przewijak sie nie chwieje i jest dobrze wyprofilowany. Wysokość przewijaka dobierz do swojego wzrostu.

Zapewne spędzisz przy nim kilka dobrych godzin podczas całego procesu dorastania dziecka. Dobrze dostosowany przewijak dla niemowlaka to brak bólu kręgosłupa u ciebie.

Przeczytaj także: Noworodek w domu - 19 porad dla mamy

Przewijak - gdzie kupować?

Meble dziecięce możesz kupić w każdym sklepie z wyposażeniem domowym. Przewijak dla niemowląt, w przeciwieństwie do łożeczka czy kołyski, nie zmieniał się szczególnie przez ostatnie lata. Wykorzystaj dla swojego dziecka sprzęt, z którego korzystali twoi rodzice. Wiele rodzin odsprzedaje też przewijaki, z których dzieci już wyrosły, więc można odkupić je po niskiej cenie.

Dowiedz się: Pierwsze tygodnie z noworodkiem - instrukcja postępowania z dzieckiem

Przewijak na łóżeczko: czy warto kupić?

Przewijak na łóżeczko to bardzo ekonomicznie rozwiązanie. Po pierwsze jego główną zaletą jest cena, która waha się w granicach od 50 do 100 złotych. Kolejnym jego atutem jest fakt, że umieszczamy go na łóżeczku, co sprawia, że nie zajmuje ani centymetra dodatkowego miejsca.

Jest świetnym rozwiązaniem dla rodziców mających małe mieszkanie. Zazwyczaj stworzone są one ze sztywnej deski obszytej ceratką lub dodatkowo miłym dla dziecka materiałem.

Przewijak z wanienką: dobre rozwiązanie?

Przewijak z wanienką będzie dobrym rozwiązaniem dla rodzica, który ceni sobie funkcjonalne meble. Niewątpiwie taki sprzęt zajmie dużo więcej powierzchni, ale mamy wszystko w jednym miejscu. A to daje komfort i zmniejsza poziom stresu przy kąpielach.

Wanienka umieszczona pod spodem lub obok materaca ułatwi ci całą pielęgnację niemowlaka. Zamieszczone niżej koszyki i półki idealnie sprawdzą się do przechowywania kosmetyków i akcesoriów.

Komoda do przewijania dziecka: czy warto?

Taki mebel może wydawać się zbędnym zawaliskiem. Nic bardziej mylnego. Maluszek potrzebuje sporo gadżetów i ubranek, więc trzeba je gdzieś zmieścić. Komoda jest zatem bardzo przydatna. Łącząc ją z przewijakiem, mamy wszystko pod ręką. 

Warto zwrócić uwage na modele, z możliwością modyfikacji. Na rynku są dostępne takie, które po latach mogą stać się zwykłą szafką stojącą, albo nawet biurkiem dla starszaka.