Rożek niemowlęcy: czy warto kupić becik? [GALERIA 2021]

2021-08-24 14:11

Rożek niemowlęcy to bardzo przydatny gadżet juz od 1. dnia życia. Dzięki niemu noworodek czuje się bezpiecznie i przytulnie w ramionach rodziców lub w łożeczku. Sprawdź, jaki rożek warto kupić dla swojej pociechy.

Rożek niemowlęcy
Autor: Getty Images Becik dla dziecka

Rożek dla dziecka cieszy się wśród rodziców powodzeniem już od wielu lat. Rożki zdobyły swoją sławę dzięki temu, że noworodki czują się w nich najbezpieczniej. Rodzicom też bardziej komfortowo, bo stabilniej, trzyma się dopiero co narodzoną kruszynkę. 

Spis treści

  1. Rożek dla dziecka: jakie są jego funkcje?
  2. Rożki niemowlęce [GALERIA 2021]
  3. Rożek dla dziecka: jakie są plusy tego gadżetu?
  4. Rożek dla dziecka: co wziąć pod uwagę podczas wyboru?
Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Rożek dla dziecka: jakie są jego funkcje?

Rożek dla dziecka ma za zadanie umilić czas niemowlakowi. Dzięki ciasnej, ciepłej tkaninie pociecha czuje się bezpiecznie, tak jak dotychczas podczas pobytu w brzuchu mamy.

Zobacz także: Płacz noworodka zgodny z naturą: dlaczego nowo narodzone dziecko płacze?

Ważne jest to, żeby otulacz był stworzony z wysokiej jakości tkaniny antyalergicznej, która zepewni komfort dziecku. Rożka możesz używać w każdej sytuacji. Zaczynając od noszenia, sprawdzi się również w łóżeczku, foteliku samochodowym lub na spacerze w wózku.

Rożki niemowlęce [GALERIA 2021]

Rożek dla dziecka: jakie są plusy tego gadżetu?

Rożek nie jest drogim gadżetem, ale trzeba się przygotować, że posłuży nam intensywnie, ale krótko. Dlatego nie warto inwestować w najdroższe modele. Te tańsze, z rónie dobrych tkanin, ale mniej designerskie kupić już od 30 zł.

Gdy pociecha już wyrośnie z otulacza zawsze możesz go odsprzedać na aukcji internetowej, lub wykorzystać jako kołderkę

Malutkie, nowo narodzone dzieci stabilnie trzyma się w rożku, co zwłaszcza świeżo upieczonym rodzicom, zaoszczędzi stresów związanych z początkową opieką. 

Rożek dla dziecka: co wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Kupując odpowiedni rożek dla dziecka, weź pod uwagę jego rozmiar. Musi być on dostatecznie duży, aby zmieścić niemowlaka, ale zarazem niezbyt wielki, aby wszedł do wózka czy łożeczka.

Ważną kwestią jest też pora roku. Otulacze kojarzą nam się raczej z zimą, ale istnieją też wersje letnie z bardziej cienkiego materiału.

Zobacz też: 4 rzeczy, które drażnią niemowlaka: zobacz czego nie lubi niemowlę?

Kolejną sprawą będzie wkład kokosowy. Młodym rodzicom pozwala on na łatwiejsze utrzymanie dziecka, ale z czasem staje się on zbędny. Warto więc wybrać taki model, w którym będzie można zdemontować taki gadżet.

Ostatnie zagadnienie to zapięcie. Najlepiej jeśli będzie to rzep. Dzięki temu można szybko i sprawnie zamknąć dziecko w otulającym je materiale, bez konieczności spędzania dodatkowych minut na wiązaniu sznurków. Modele rożków zapinane na rzep mogą również rosnąć razem z dzieckiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza