Zabawki do kąpieli, które umilą maluchowi czas w wannie. Prawdzwe hity

2023-09-12 15:47

Zabawki do kąpieli są ważnym elementem każdego mycia. Umilają czas w wannie i zabawiają dziecko, które nie lubi lub boi się wody. Zobacz, które z gadżetów dla dzieci przydadzą się w twojej łazience! Te zabawki do kąpieli są ostatnio prawdziwym hitem.

Dziecko w wanni
Autor: Getti Images Zabawki do kąpieli, które umilą maluchowi czas w wannie. Prawdzwe hity

Zabawki do kąpieli to dobre rozwiązanie, jeżeli dziecko nie przepada za rytuałem mycia. Kąpiel dla dziecka nie zawsze jest czymś przyjemnym. Niektóre maluchy boją się wody, piany w oczach, a szczególnie mycia włosów.

Dzięki tym zabawką do wanny każda kąpiel może być prawdziwą przyjemnością. Możemy zamienić łazienkę w podwodne królestwo. Sprawdziliśmy, które zabawki do kąpieli zyskały największą popularność i stały się prawdziwym hitem.

Zobacz także: Co robić, kiedy dziecko płacze w kąpieli? Jak zachęcić niemowlę do kąpieli?

Spis treści

  1. Dlaczego warto kupić zabawki do kąpieli dla dzieci?
  2. Których zabawek do kąpieli unikać?
  3. Jak się bawić z dzieckiem w wannie?
  4. Zabawki do kąpieli — polecane hity
Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Dlaczego warto kupić zabawki do kąpieli dla dzieci?

Zabawki do kąpieli dla dzieci są nieodłącznym elementem miło spędzonego czasu. Jednak uwaga: zabawki do wanny trzeba regularnie czyścić i osuszać, a jeśli to niemożliwe – lepiej używać ich nie dłużej niż kilka tygodni.

Warto kupować zabawki do kąpieli dla dzieci, ponieważ potrafią naprawdę umilić codzienne zabiegi higieniczne. Zwłaszcza w przypadku tych dzieci, które nie przepadają za myciem i kontaktem z wodą. Odpowiednio dobrane zabawki do wanny mogą wręcz zachęcić malucha do mycia.

Poza zabawkami do kąpieli dobrym pomysłem jest zainwestowanie w gadżety, które zapewniają bezpieczeństwo dziecka. Najbardziej popularna jest tutaj mata antypoślizgowa do wanny. Zapobiega ona groźnym upadkom.

Innym godnym uwagi akcesorium jest pokrowiec na kran, który ochroni dziecko przed ewentualnym uderzeniem. Co więcej, ten element może także zachęcić dziecko do kąpieli. Pokrowce na kran mogą mieć kształt wieloryba lub rybki, co niewątpliwie tworzy przyjazny wystrój dla dziecka w łazience.

Których zabawek do kąpieli unikać?

Unikaj zbyt dużej ilości zabawek do kąpieli. Owszem, warto czymś zająć dziecko podczas kąpieli, aby umilić mu czas, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę. Zrezygnuj również z akcesoriów, które dużo kosztują, a przydają się tylko przez kilka miesięcy.

Dodatkowo wybierajmy bezpieczne zabawki do wanny. Bez małych elementów, które mogłyby odczepić się w czasie mycia i zostać połknięte przez niemowlę. Uważajmy także na wszelkiego rodzaju gumowe zabawki do kąpieli z dziurką. Wysuszenie ich i odpowiednie mycie jest praktycznie niemożliwe. Wewnątrz może się natomiast gromadzić pleśń. Jeżeli dziecko nie wyobraża sobie kąpieli bez gumowej kaczuszki, warto wszystkie otwory w zabawce zakleić klejem na gorąco.

Jak się bawić z dzieckiem w wannie?

Zabawy z udziałem zabawek do kąpieli można rozpocząć już w 4.– 5. miesiącu życia. Nie można zbyt długo zwlekać, bo do 6.– 8. miesiąca malec zachowuje odruch z życia płodowego polegający na tym, że nie boi się wody i nie otwiera ust podczas zanurzania.

Pamiętaj, że do kąpieli tak małego dziecka, wskazana jest mała ilość wody. Niezbędna jest też mata antypoślizgowa na całej długości wanienki i stała obecność rodzica obserwującego i podtrzymującego niemowlę.

Zacznijcie od zabaw najprostszych, możesz np. delikatnie ochlapywać ciało dziecka dłonią albo polewać je wodą z zabawkowej konewki (nie mocząc głowy). W pozycji siedzącej dziecko może dmuchać na wodę, którą ty trzymasz w dłoni złożonej w łódeczkę – najfajniejsze efekty dmuchania będą wtedy, gdy będzie dużo piany.

Doskonałą zabawą są też zabawy z zabawkami do wanny, np. piłeczką, którą malec będzie próbował złapać, kopać, rzucać. Z kolei plastikowe kubeczki pozwolą nabierać wody, przelewać ją i łapać w dłonie. Podobną rolę może pełnić zabawkowa konewka.

Zabawki do kąpieli — polecane hity

Dużą popularnością cały czas cieszą się zabawki do kąpieli w formie kubeczków. Zestaw trzech kubeczków z uchwytami od Canpol babies jest przeznaczony dla niemowląt od 9. miesiąca życia. W dwóch kubeczkach są dziurki w dnie, które sprawią dziecku niezwykłą frajdę.

Cena zestawu wiaderek od Canpol babies to około 25 zł.

Kubeczki do kąpieli
Autor: Screen/canpolbabies.com Kubeczki dokąpieli Canpol babies

Innym absolutnym hitem wśród zabawek do kąpieli dla dzieci 12+ są niewątpliwie rurki zębatki marki Boon. Dzięki nim można przelewać wodę w nieskończoność i patrzeć jak zębatki się obracają, a woda wpływa z powrotem do wanny. Rurki mocowane na przyssawki.

Zestaw 5 rurek do kąpieli od Boon w różnych kształtach i kolorach do koszt około 90 zł.

Chłopiec w wannie
Autor: Screen/Ceneo.pl Rurki zębatki do kąpieli od Boon

Ośmiornica 7 w 1 od Tomy Toomies również cieszy się dużym zainteresowaniem. Zabawka do wanny jest przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia. Przyczepiana do ściany lub wanny za pomocą przyssawek.

Dzięki tej zabawce do kąpieli dziecko może poznać kształty i kolory, rozwinąć zdolności motoryczne i pozwolić na wiele innych aktywności.

Ośmiornica do kąpieli od Tomy Toomies kosztuje około 70 zł.

Ośmiornica
Autor: Screen/Ceneo.pl Ośmiornica 7 w 1 od Tomy Toomies

Ostatnim proponowanym hitem są spinnery z przyssawkami. Sprawdzą się nie tylko dla małych, ale również dla starszych maluchów. Co więcej, można je wykorzystać jako zabawkę do kąpieli, ale także zabawkę w czasie podróży samochodem lub samolotem.

Fidget Spinner z przyssawką to zabawka sensoryczna. Rozwija zdolności manualne, ponieważ posiada gumowe elementy do wciskania.

Zestaw 3 Fidget Spinner z przyssawką kosztuje około 50 zł.

Niemowlę i spinner
Autor: Screen/Ceneo.pl Spinner z przyssawką dla dzieci