Zabawki do wanny, które umilą każdą kąpiel

2021-07-07 13:53

Zabawki do wanny są ważnym elementem każdego mycia. Umilają kąpiel i zabawiają dziecko, które nie lubi lub boi się wody. Zobacz, które z gadżetów dla dzieci przydadzą się w twojej łazience!

Zabawki do wanny i akcesoria łazienkowe, kóre ułatwią ci mycie maluszka
Autor: Getty images Zabawki do wanny i akcesoria łazienkowe, kóre ułatwią ci mycie maluszka

Kąpiel dla dziecka często nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Maluchy boją się głębokości, gorącej wody czy piany w oczach podczas mycia włosów. Wystarczy kilka niezbędnych gadżetów, a zamienisz swoją łazienkę w prawdziwe podwodne królestwo. Wybierz z nami najlepsze zabawki do wanny i do kąpieli.

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka

Co robić, kiedy dziecko płacze w kąpieli? Jak zachęcić niemowlę do kąpieli?

Spis treści

  1. Dlaczego warto kupić zabawki do wanny dla dzieci?
  2. Których gadżetów do kąpieli unikać?
  3. Jak się bawić z dzieckiem w wannie?

Dlaczego warto kupić zabawki do wanny dla dzieci?

Zabawki do wanny dla dzieci są nieodłącznym elementem udanej kąpieli. Jednak uwaga: trzeba je regularnie czyścić i osuszać, a jeśli to niemożliwe – lepiej używać ich nie dłużej niż kilka tygodni.

Warto kupować zabawki do kąpieli dla dzieci, ponieważ potrafią na prawdę umilić codzienne zabiegi higieniczne. Zwłaszcza w przypadku tych dzieci, które nie przepadają za myciem i kontaktem z wodą.

Możesz też zainwestować w gadżety, które zapewniają bezpieczeństwo dziecka. Najbardziej popularna jest tutaj mata antypoślizgowa do wanny. Zapobiega ona groźnym upadkom. Innym godnym uwagi akcesorium jest pokrowiec na kran. Ciekawym rozwiązaniem będzie specjalne krzesełko. Pomaga ono utrzymać dziecko w pozycji siedzącej, tym samym nie krępując jego ruchów.

Warto zainwestować w gadżety, które zapewniają bezpieczeństwo pociechy, a zaoszczędzić trochę na zabawkach i kolorowych kosmetykach, które barwią wodę.

Których gadżetów do kąpieli unikać?

Unikaj zbyt dużej ilości zabawek w wannie. Owszem, warto czymś zająć dziecko podczas kąpieli, aby umilić mu czas, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę. Zrezygnuj również z akcesoriów, które dużo kosztują, a przydają się tylko przez kilka miesięcy.

Jak się bawić z dzieckiem w wannie?

Zabawy z udziałem zabawek do kąpieli można rozpocząć już w 4.–5. miesiącu życia – nie można zbyt długo zwlekać, bo do 6.–8. miesiąca malec zachowuje odruch z życia płodowego polegają-cy na tym, że nie boi się wody i nie otwiera ust podczas zanurzania.

Pamiętaj, że do kąpieli tak małego dziecka wskazana jest mała ilość wody. Niezbędna jest też mata antypoślizgowa na całej długości wanienki i stała obecność rodzica obserwującego i podtrzymującego niemowlę.

Zacznijcie od zabaw najprostszych, możesz np. delikatnie ochlapywać ciało dziecka dłonią albo polewać je wodą z zabawkowej konewki (nie mocząc głowy). W pozycji siedzącej dziecko może dmuchać na wodę, którą ty trzymasz w dłoni złożonej w łódeczkę – najfajniejsze efekty dmuchania będą wtedy, gdy będzie dużo piany.

Doskonałą zabawą są też zabawy z zabawkami do wanny, np. piłeczką, którą malec będzie próbował złapać, kopać, rzucać. Z kolei plastikowe kubeczki pozwolą nabierać wody, przelewać ją i łapać w dłonie.

Podobną rolę może pełnić zabawkowa konewka. Dzieci lubią też wszelkie gumowe zwierzątka, z których można wyciskać wodę lub wydobywać dźwięki.

Kąpiel dziecka
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza