JOGA dla NIEMOWLĄT: jakie są korzyści z zajęć jogi dla niemowlaków?

2014-10-27 20:26

Joga dla niemowląt to zajęcia, w których mogą uczestniczyć mamy z dziećmi już od pierwszego miesiąca życia. Joga dla niemowląt wspomaga rozwój niemowlaka, zwiększa więź mamy z maluchem i pomaga w odzyskaniu sylwetki po ciąży.

Joga dla niemowląt
Autor: thinkstockphotos.com Joga dla niemowląt przeznaczona jest dla dzieci od 1. miesiąca życia.

Spis treści

  1. Joga dla niemowląt: jak wyglądają zajęcia?
  2. Joga dla niemowląt: co dają takie zajęcia?

Na jogę dla niemowląt można pójść już z kilkutygodniowym bobasem – cztery tygodnie po porodzie naturalnym, a sześć po cesarskim cięciu. To dobry pomysł, jeśli mama chce poćwiczyć, a nie ma co zrobić z dzieckiem w czasie zajęć lub gdy nie chce się rozstawać z maluchem.

>> Ćwicz w połogu! Szybko stracisz zbędne kilogramy >>

Joga dla niemowląt: jak wyglądają zajęcia?

Podczas zajęć jogi dla niemowląt kobiety wykonują ćwiczenia rozciągające i relaksujące, które są tak pomyślane, by móc wykonywać je z dzieckiem. Poza tym mamy poruszają rączkami i nóżkami dzieci, uczą się masażu niemowlaka. Ćwiczenia nie są forsowne, mają sprawić przyjemność mamie i dziecku.

Dziecko może ćwiczyć z mamą lub leżeć obok. Zajęcia odbywają się w spokojnej, przyjaznej atmosferze, wśród innych mam z dziećmi. Na jogę dla niemowląt można przyjść niezależnie od kondycji fizycznej, również wtedy, gdy nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś jogi. Przed rozpoczęciem zajęć zapytaj swojego ginekologa, czy możesz już zacząć aktywność fizyczną po porodzie.

>> Ćwiczenia dla dzieci takie jak dla rodziców. Sprawdź, co możesz ćwiczyć z dzieckiem! >>

Joga dla niemowląt: co dają takie zajęcia?

Joga dla niemowląt pomaga zapobiegać kolkom i zaparciom, poprawia trawienie, wzmacnia mięśnie, polepsza koordynację, rozwija odporność, uspokaja i wycisza niemowlę, umacnia więź z mamą. Kobietom umożliwia odzyskanie siły i sylwetki, rozluźnić się, zrelaksować, popracować nad prawidłowym oddechem.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza