Ten ojciec usypia rozbawione dziecko w kilka sekund! Jak to robi?

2022-01-03 14:57

Ten trik wygląda jak magia! Jedni zarzucają ojcu, który go stosuje na filmie, że posmarował ręce środkiem usypiającym... Inni mówią, że to stara, zapomniana, a rzeczywiście działająca cuda metoda. Na czym polega?

Ojciec i niemowlę
Autor: Getty Images Ten trik w usypianiu dziecka działa jak magia. Na czym polega?

Ta metoda zaprezentowana przez pewnego tatę  w filmie na serwisie YouTube, wygląda jak żart, albo... hipnoza. Ale podobno rzeczywiście działa. To niesamowite, zwłaszcza, że można za sprawą tego triku uśpić nawet pobudzone dziecko. Nie chodzi tu o usypianie na siłę, ale o to, że dzieci czasami są pobudzone ze zmęczenia i ten mechanizm tylko wzmaga ich rozdrażnienie.  Na czym polega trik?

Spis treści

  1. Hitowe metody usypiania, zawsze budzą kontrowersje...
  2. Jaki jest fenomen tej metody usypiania dziecka?
  3. Komentarze pod filmem - trik rzeczywiście działa!
  4. Metoda usypiania z zasłanianiem oczu - FILM
M jak mama - Dlaczego warto śpiewać dziecku kołysanki?

Hitowe metody usypiania, zawsze budzą kontrowersje...

Kiedy mowa o usypianiu dzieci, metod jest tyle, ilu rodziców. Jedni usypiają tylko leżąc obok dziecka i w rezultacie często sami "odpływają". Inni bujają dzieci w wózkach, chodząc z nimi po domu. Jeszcze inni wożą je autem. Każde dziecko ma inne upodobania, ale jedno jest pewne. Żadna z tych metod nie działa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

W przeciwieństwie do triku tego taty. Działa jak magia! Na czym polega? 

Przeczytaj także: Nauka samodzielnego usypiania - sposoby na szybki sen malca

Jaki jest fenomen tej metody usypiania dziecka?

Podobno działa na wszystkie dzieci, bez względu na upodobania

Chyba rzeczywiście musi być skuteczna, bo w momencie pisania tego tekstu, filmik ma ponad 27 i pół miliona odsłon i ponad 600 tysięcy polubień. Co robił na nim ten, skądinąd rozbawiony, ojciec?

Dowiedz się: Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku? Czy to w ogóle możliwe?

Delikatnie, jakby głaszcząc, kładzie dziecku rękę na czole i przesuwa nią w dół buzi dziecka. Wykonuje ten ruch kilkakrotnie, a za każdym razem dziecko wygląda na coraz bardziej śpiące. W końcu, po 4. razie rzeczywiście zasypia, a główka opada mu na bok.  

Komentarze pod filmem - trik rzeczywiście działa!

Mimo dużego zasięgu, filmik budzi skrajne emocje. Jedni komentują ironicznie, że tatuś zapomniał dodać, że przed nagrywaniem posmarował ręce chloroformem, więc nic dziwnego, że dziecko usnęło. 

Przeczytaj: Jak uśpić dziecko bez płaczu i nerwów? 4 metody usypiania

Inni twierdzą, że... to stara metoda.

"Pracowałam w opiece dziennej i to jest metoda, o której opowiadali nam weterani rodzicielstwa przychodzący na wizyty. Rzeczywiście działa błyskawicznie, ale tylko wtedy, kiedy dziecko jest rzeczywiście bardzo zmęczone i jedynie próbuje walczyć samo ze sobą. Po prostu zmuszasz już i tak śpiące dziecko by zamknęło powieki." 

Metoda usypiania z zasłanianiem oczu - FILM