Cesarka na życzenia: przemyśl, zanim się zdecydujesz!

2013-10-16 15:50

Coraz więcej kobiet decyduje się na cesarkę na życzenie, myśląc że to łatwiejsza droga. Cesarskie cięcie jest operacją i może nie być obojętne ani dla mamy, ani dla dziecka. Zobacz jakie konsekwencje może mieć poród wykonany zabiegowo.

Cesarskie cięcie jest operacją. Może być zabiegiem planowanym, ze względu na wskazania pacjentki (także psychiczne, oparte na lęku przed porodem), ale decyzja o jego przeprowadzeniu może też zapaść w trakcie trwania porodu naturalnego, gdy dojdzie do komplikacji: wtedy konieczne jest wykonanie zabiegu cesarkiego cięcia.

Cesarka na życzenie, czyli co?

Niektóre mamy jednak niemalże od razu, gdy tylko dowiedzą się, że są w ciąży, chcą mieć wykonane cesarskie cięcie i żaden inny sposób porodu ich nie interesuje. Lekarze nie pochwalają takiego rozwiązania, głównie dlatego że taki poród (jak każda chirurgiczna interwencja) wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, także u dziecka. Jest to na pewno "oszukanie" natury i może rodzić różne komplikacje. Mimo tego, zabiegi cesarki na życzenie są wykonywane, szczególnie w szpitalach prywatnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE